Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Staże w Portugalii rozpoczęte

Trzytygodniowy pobyt w Portugalii i możliwość zdobycia doświadczenia w zagranicznych przedsiębiorstwach - z takiej szansy korzysta młodzież OHP z Giżycka, Pasłęka i Elbląga.

Dzisiejszego poranka młodzi ludzie rozpoczęli swoją zawodową przygodę na terenie portugalskiego miasta Setubal. Przygotowując się do wyjazdu wzięli udział w 70-godzinnym kursie języka angielskiego. Uzupełnieniem zajęć językowych były spotkania z doradcą zawodowym i przygotowanie kulturowe. Warsztaty z doradcą stanowiły okazję do poznania portugalskiego rynku pracy oraz stworzenia życiorysu zgodnie ze wzorem dokumentu Europass-CV. Natomiast na kulturoznawstwie młodzież poznała najważniejsze historyczne wydarzenia i zabytki Portugalii, położenie geograficzne regionu, tradycje i zwyczaje panujące w Andaluzji.

Kilkumiesięczne przygotowania do wyjazdu zakończyły się spotkaniem z koordynatorem projektu Barbarą Leszczyńską, podczas którego uczniowie podpisali wraz z rodzicami umowy stażowe pozwalające na uzyskanie certyfikowanych kwalifikacji zawodowych, uznawanych na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Głównym celem projektu jest zdobycie przez jego uczestników dodatkowych umiejętności i kompetencji zawodowych, a także wykorzystanie w praktyce zdobytej w toku nauki szkolnej wiedzy teoretycznej w kontekście rynku europejskiego, poznanie nowych trendów w obrębie ich branży oraz nabycie umiejętności posługiwania się językiem hiszpańskim. Dodatkowym atutem udziału w projekcie jest podniesienie kompetencji społecznych i świadomości międzykulturowej uczestników oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości.

Staże zawodowe realizowane w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – stawiamy na rozwój”.

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autor zdjęć: Katarzyna Milczarek – Kierownik Zespołu ds. rozwoju zawodowego, programów europejskich i międzynarodowych

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron