Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Stażyści z Giżycka i Olecka zwiedzają Hiszpanię

Minął pierwszy dzień odkąd uczestnicy Hufca Pracy w Giżycku oraz Grupy Wychowawczej w Olecku (Warmińsko-Mazurska WK) rozpoczęli trzytygodniowe staże zawodowe w hiszpańskim mieście Torremolinos.

Oprócz codziennej pracy i nauki języka hiszpańskiego młodzież ma okazję poznawać kulturę i codzienne życie w Hiszpanii. Jedną z wielu atrakcji był wieczór tapas. Pod tą nazwą kryje się wiele dań: od oliwek po mięsa. Przekąski różnią się w zależności od regionu, ale łączy je różnorodność, niewielkie rozmiary oraz łatwość wykonania. Wieczór tapas poprowadziła pani Maja z euroMind, która zabrała młodzież do urokliwej restauracji położonej nad brzegiem morza. Na talerzach pojawiły się paella, tortilla de patatas i zielone papryczki pimientos de padron. To był doskonały moment, aby podsumować tygodniowy pobyt w Torremolinos i podzielić się kulinarnymi doświadczeniami.

Kolejną atrakcją była wycieczka do muzułmańskiej stolicy Andaluzji – Kordoby. Kordoba to zabytkowe miasto w południowej Hiszpanii, którego historia sięga czasów starożytnych. Sposobem na poznanie miasta była gra miejska. Gra pozwoliła młodzieży w przyjemny sposób poznać historię miasta i wczuć się w jego niepowtarzalny klimat. Wąskie brukowane uliczki, patia, bielone dziedzińce rozmieszczonych wokół meczetu Mezquita, Most Rzymski – te widoki z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników. Po długim i ciekawie spędzonym dniu młodzież zgodnie uznała, że była to dla nich kolejna cenna lekcja historii, którą do tej pory poznawali tylko z książek.

Staże realizowane są w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość – Zawodowy Start-Up” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

 

Autor tekstu i zdjęć: Ewa Krankowska – p.o. Komendanta Hufca Pracy w Ełku

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy pod pomnikiem Gran Capitana

 

Zdjęcie nr 2: Uczestnicy pod meczetem Mezquita w Cordobie

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron