Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Stoisko EURES na targach pracy dla osób z niepełnosprawnościami

28 września 2021 r. odbyła się VIII edycja Targów Pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Aktywizacja wraz z Miastem Białystok.

Wśród wielu wystawców ze swoim stoiskiem była również obecna Podlaska Wojewódzka Komenda OHP, którą reprezentował doradca EURES.  Na stoisku można było dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy w sieci EURES, jak również o warunkach życia i pracy w poszczególnych krajach członkowskich UE/EFTA. Dużo miejsca poświęcono tematowi pracy sezonowej, która cieszy się dużym zainteresowaniem osób poszukujących pracy. Osoby zainteresowane pracą sezonową w innych krajach europejskich zostały poinformowane o przysługujących im prawach, jak również udzielono im informacji z zakresu poszukiwania bezpiecznej pracy sezonowej.  Zachęcano ich także do korzystania z usług sieci EURES jako źródła bezpiecznej pracy oraz przydatnych informacji z zakresu warunków pracy w państwach członkowskich UE/EFTA.

Każda osoba odwiedzająca stoisko EURERS otrzymała broszury informacyjne o usługach sieci EURERS oraz o pracy sezonowej. Stoisko EURES cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

 

Autor tekstu: Agnieszka Kruszewska – doradca EURES z PWK OHP

Autor zdjęć: Beata Milewska  – Pośrednik pracy/asystent EURES w CEiPM w Białymstoku

 

Zdjęcie nr 1: Uczestnicy targów pracy przy stoisku informacyjnym EURES

 

Zdjęcie nr 2 i 3: Udzielanie porad o usługach sieci EURES

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron