Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Sukces młodzieży z Kolna w Powiatowym konkursie literackim

Uczestnicy Hufca Pracy w Kolnie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Literackim „Śladami patronów roku 2021”, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Kolnie oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Kolnie.

Młodzi ludzie mieli za zadanie stworzenie eseju lub wiersza, odnoszącego się do postaci wybranego, patrona roku 2021 i uwzględnić „miejsce na ziemi” wybranego przez siebie twórcy. Uczestnicy HP Kolno stworzyli przepiękne i oryginalne wiersze, wzruszające, pełne emocji i poruszenia.

Wielką niespodzianką i zaszczytem na uroczystym wręczaniu nagród okazało się zdobycie podium przez uczestników HP Kolno. Paulina Przyborowska za wiersz pt. „Prymas Tysiąclecia” otrzymała I miejsce, natomiast Mateuszowi Baczewskiemu przyznano II miejsce za wiersz pt. „Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu”. Wicestarosta Kolneński  Karol Pieloszczyk, gratulując i życząc dalszych sukcesów laureatom wręczył przygotowane nagrody, a zgromadzeni goście nagrodzili uczestników gromkimi brawami.

Kadra Hufca Pracy jest bardzo dumna ze swoich wychowanków, gdyż wygrana w konkursie na szczeblu powiatowym to duży sukces dla młodych ludzi.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych, popularyzacja poezji i wydarzeń historycznych, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka polskiego, a także wspieranie talentów literackich.

 

Autor tekstu i zdjęć: Milena Samul - wychowawca HP

 

Zdjęcie nr 1: Laureaci konkursu

 

Zdjęcie nr 2: Uczestniczka P. Przyborowska podczas wręczania nagród przez Wicestarostę kolneńskiego

 

Zdjęcie nr 3: Uczestnik M. Baczewski podczas wręczania nagród przez Wicestarostę kolneńskiego


Widok zawartości stron Widok zawartości stron