Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Sukces projektu „Elbląskie metamorfozy”

Projekt „Elbląskie metamorfozy” realizowany przez uczestników grupy Helping Hands z elbląskiego Hufca Pracy został uznany przez Narodową Agencję Programu Europejski Korpus Solidarności za przykład dobrej praktyki i źródło inspiracji dla innych instytucji.

Celem projektu było wyczulenie młodzieży na potrzeby innych oraz zaznaczenie, że dzielić się można nie tylko dobrami materialnymi czy pieniędzmi, ale przede wszystkim swoim czasem i umiejętnościami.

Pomoc seniorom i dzieciom

Od września ubiegłego roku młodzi ludzie systematycznie odwiedzali Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” oraz Dom Dziecka w Elblągu. Chcąc przywrócić pensjonariuszom wiarę w siebie, młodzież postanowiła zacząć od zmiany ich wyglądu – metamorfozy, będącej pierwszym krokiem do zmiany siebie, nastawienia do życia i codzienności.

Niewątpliwie zaletą tego projektu było połączenie działań społecznych z zawodowymi umiejętnościami młodych ludzi. Dzielili się nie tylko tym, co potrafią najlepiej w zakresie usług fryzjerskich, ale także empatią, zrozumieniem, cierpliwością i uśmiechem.

Wizyty młodzieży z OHP były prawdziwym zastrzykiem pozytywnej energii dla seniorów i wychowanków Domu Dziecka. Na sukces projektu wpłynęła też dobra organizacja, czytelny podział zadań i obowiązków między członkami grupy oraz zaangażowanie uczestników i szczególna, pełna akceptacji atmosfera projektu.

Pokaz mody

Podsumowaniem kilkumiesięcznych działań był pokaz mody, na którym zaprezentowano stylizacje rodem z drugiej dekady XX wieku. Panie ubrane w czarne sukienki, z piórem we włosach, chodziły z fifką w dłoni po czerwonym dywanie – niczym gwiazdy Hollywood.

Panowie natomiast kroczyli dumnie po wybiegu w meloniku oraz z charakterystycznym dla klimatu lat przedwojennych wąsikiem na twarzy. Pokaz mody został uwieczniony na 19 pięknych fotografiach, których autorem jest pan Krzysztof Kosecki z Agencji Reklamowej „CONTACT” z Elbląga.

Wystawę można obejrzeć osobiście w CSE Światowid w Elblągu oraz w formie wirtualnego spaceru dostępnego pod adresem https://tiny.pl/7qgxx.

Projekt „Elbląskie metamorfozy” finansowany był ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu projektu:

http://ohp.kopernik.tv/4883,elblaskie-metamorfozy

https://www.facebook.com/watch/?v=468795887387652

 

Warmińsko-Mazurska WK

Autor artykułu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autor zdjęć: Krzysztof Kosecki z Agencji Reklamowej „CONTACT” z Elbląga, Kamila Mach – wychowawca HP Elbląg

 

Kadra Hufca w Elblągu podczas oglądania wystawy w CSE Światowid w Elblągu

 

 

 

Zdjęcia wykonane podczas realizacji projektu. Na zdjęciach podopieczni Elbląskiego Hufca Pracy, Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu oraz Domu Dziecka w Elblągu

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron