Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Sukces zaczyna się od grosza – warsztaty z podstaw przedsiębiorczości (kontynuacja działań)

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy z ogromną przyjemnością informuje, iż projekt aplikowany do Narodowego Banku Polskiego, otrzymał dofinansowanie.

Założeniem przedkładanego projektu jest poprawa sytuacji osób w wieku 15-20 lat, o zmniejszonych szansach życiowych, poprzez zwiększenie możliwości ich wejścia na rynek pracy.

Tym razem do projektu zapraszamy grupę 40 osób z podległych jednostek PWK OHP - 11-5 HP w Lęborku, 11-16 HP w Kwidzynie, 11-18 HP w Nowym Dworze Gdańskim, 11-19 HP w Słupsku.

 

Projekt będzie realizowany w kilku etapach:

  •  pierwszy etap zakłada przygotowanie młodzieży przez doradcę zawodowego do właściwego funkcjonowania w nieustannie zmieniających się warunkach rynku pracy,

  •   w kolejnym etapie odbędą się warsztaty z podstaw przedsiębiorczości nakierowane na założenie własnej firmy,

  •   w trzecim etapie przeprowadzone będą warsztaty z wypełniania wniosków aplikacyjnych na podjęcie działalności gospodarczej.

 

Po pozytywnym i czynnym przejściu przez wszystkie etapy realizacji projektu, każdy z uczestników otrzyma bon o nominale 150 złotych na dalszy rozwój edukacyjny. Dodatkowo wyróżnione zostaną cztery najlepsze prace (wnioski/biznes plany) po jednej, z każdej grupy projektowej w ramach konkursu, za które nagrodzeni uczestnicy, młodzież OHP, otrzymają tablety o takiej samej wartości, w wysokości 850 zł.

 

Autor tekstu: Alicja Otto – p.o. Kierownika Zespołu ds. projektów międzynarodowych / Marta Rychel – specjalista


Widok zawartości stron Widok zawartości stron