Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Suwałki: „ABC prowadzenia działalności gospodarczej”

Doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Suwałkach rozpoczął szkolenie „ABC prowadzenia działalności gospodarczej” dla uczestników OHP z III klasy Wielozawodowej Szkoły Branżowej I stopnia w Suwałkach.

Własna działalność to pragnienie niejednego młodego człowieka. Często niezrealizowane z powodu braku pieniędzy na start, pomysłu, a czasami przyczyną jest po prostu brak wiedzy, jak należy zacząć.

Podczas szkolenia młodzież uczyła się i utrwalała wiedzę z zakresu procedur zakładania własnej firmy oraz postaw jej prowadzenia. Na początku szkolenia uczestnicy wykonali test badający uzdolnienia przedsiębiorcze pt. „Test Uzdolnień Przedsiębiorczych”.

Młodzież miała okazję sprawdzić czy posiada wysokie czy niskie uzdolnienia pod kątem zakładania własnej firmy. Przez uczestników był analizowane plusy i minusy prowadzenia własnej firmy. Zapoznali się też z formami zakładania własnej firmy, procedurą i ewidencją rejestracji działalności gospodarczej, formami opodatkowania w działalności gospodarczej. Praktycznie uczestniczyła w zakresie symulacji tworzenia pomysłu na własną firmę.

Na koniec szkolenia doradca zawodowy zaproponował quiz wiedzy „ABC prowadzenia działalności gospodarczej” korzystając z aplikacji Kahoot it. Osoba, która udzieliła najwięcej prawidłowych odpowiedzi otrzymała upominek. Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, kreatywnością ze strony uczestników.

 

Autor tekstu: Monika Kolenkiewicz - doradca zawodowy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach

Autor zdjęć: Monika Maliszewska - doradca zawodowy - stażysta

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron