Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Suwałki: Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży

Z okazji dnia obchodów IX Edycji Dni Funduszy Europejskich wiele instytucji i prywatnych osób zgłosiło się do akcji rozpowszechniania wiedzy związanej w Unią Europejską i Funduszami Europejskimi.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach w tym roku przygotowało prezentację multimedialną dla uczestników Hufca Pracy z Suwałk.

Młodzież zdobyła i odświeżyła wiedze o Unii Europejskiej oraz miała możliwość porozmawiania ze specjalistą ds. programów - stażystą o projektach realizowanych w środowisku i OHP.

Uczestnicy spotkania nie zdawali sobie sprawy, ile Suwałki osiągnęły dzięki Funduszom i że tabliczki widniejące na wielu obiektach nie są całkiem przypadkowe. Zaproponowano młodzieży krótki test sprawdzający wiedzę o Unii Europejskiej i Funduszach wykorzystując przy tym aplikację internetową Kahoot!, z której korzystają na zajęciach w szkole. Osoba z najwyższym wynikiem została nagrodzona.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zapoznali się też z bezpłatnymi wydarzeniami organizowanymi w rejonie. Najbardziej atrakcyjne okazały się: spływ kajakowy rzeką Rospudą, czy też możliwość zwiedzenia Wigierskiego Parku Narodowego. Obejrzeli również film „Podróż SUWER-em po mieście Suwałki”. Brał on udział w tegorocznej edycji konkursu pt.„ Bliżej niż myślisz” i promuje Suwałki, które rozwinęły się dzięki przyznanym Funduszom Europejskim.

 

Autor tekstu: Milena Augustajtys – specjalista ds. programów – stażysta

Autor zdjęć: Monika Maliszewska – doradca zawodowy – stażysta

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron