Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Suwałki: Konkurs recytatorski „Wisława Szymborska – znamy i recytujemy” - Fundacja LOTTO

W Suwałkach został rozstrzygnięty Konkurs recytatorski „Wisława Szymborska – znamy i recytujemy” finansowany z Fundacji LOTTO.

Było sporo emocji oraz ciekawości, jak wypadnie poezja w wydaniu młodzieży z Podlasia.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach zorganizowało konkurs recytatorski pod hasłem „Wisława Szymborska – znamy i recytujemy” w ramach grantu „Patron Roku 2023”, finansowanego przez Fundację Lotto im. M. Konopnickiej.

Podczas konkursu odbyły się następujące etapy:

W pierwszym etapie w Hufcach Pracy w Suwałkach i Augustowie, komisje składające się z kadry przeprowadziły wewnętrzną rekrutację i wyłoniły najciekawsze interpretacje wierszy Wisławy Szymborskiej, które następnie przeszły do finałowego etapu.

W trakcie eliminacji finałowych konkursu młodzież przedstawiała m.in. następujące wiersze: „Kot w pustym mieszkaniu”, „Perspektywa”, „Metafizyka” i wszystkim najbardziej znany „Nic dwa razy”.

 

Komisja konkursowa będąca w składzie: Komendant Wojewódzki OHP Beata Matyskiel, Komendant Hufca Pracy w Suwałkach Jolanta Faszcza, Komendant Hufca Pracy w Augustowie Wiesław Mursztyn i Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach Elżbieta Augustynowicz – po trudnych i burzliwych naradach wybrała 3 najlepsze interpretacje:

I miejsce zajęła Magda Wasilewska recytująca wiersz „Nic dwa razy” z Hufca Pracy w Suwałkach

II miejsce zajęła Milena Czekajło z wierszem „Kot w pustym mieszkaniu” z Hufca Pracy w Augustowie

III miejsce zajęła Wiktoria Sokołowska „Perspektywa” z Hufca Pracy w Augustowie

 

Wszystkie uczestniczki zdobyły atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, bony podarunkowe czy książki autorstwa Wisławy Szymborskiej. Wspólnie spędzony czas osłodził „szwedzki stół” pełen cukierków, babeczek, przepysznych owoców i zimnych napojów.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Kadra OHP z Suwałki i Augustowa ma nadzieję, że uda się w przyszłości realizować kolejne wspólne wydarzenia.

 

Autor tekstu: Milena Agnieszka Augustajtys – Specjalista ds. programów – stażysta – CEiPM w Suwałkach

Autor zdjęć: Milena Agnieszka Augustajtys – Specjalista ds. programów – stażysta – CEiPM w Suwałkach, Ewelina Romanowska – Młodszy wychowawca – Hufiec Pracy w Augustowie

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron