Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Zambrów: Warsztaty edukacyjne ,,Monoporcje’’

Obecny rynek pracy wymaga coraz wyższych kwalifikacji młodych pracowników. Każdy ukończony kurs potwierdzony dokumentem o jego ukończeniu, to cenne świadectwo ciężkiej pracy, brane pod uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas warsztatów edukacyjnych ,,Monoporcje’’  młodzież z OHP z Hufca Pracy w Zambrowie miała okazję pod czujnym okiem doświadczonych trenerów nauczyć się, jak tworzyć najnowocześniejsze desery, czyli ,,Monoporcje''. Poznali tajniki, jak stworzyć stabilne, a jednocześnie rozpływające się w ustach musy o ciekawym i wyjątkowym smaku. Wspólnie tworzyli m.in. wsady owocowe i czekoladowe, biszkopty, ciasta kruche. Nauczyli się,jak je wykończyć, aby zachwycały nie tylko smakiem.

W zajęciach wzięli udział uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3 im. Janusza Korczaka w Zambrowie, kształcący się w zawodzie cukiernika i kucharza.

Uczestnicy Hufca byli zachwyceni zajęciami, co tylko utwierdziło kadrę w przekonaniu, że warto organizować podobne przedsięwzięcia w przyszłości.

Otrzymane certyfikaty potwierdzają zdobycie wiedzy z zakresu prowadzonych zajęć i znacząco przybliżają do znalezienia wymarzonej pracy.

Organizatorzy szkolenia widzą, że z powodzeniem udało się rozpalić płomień nowej pasji przyszłym kucharzom i cukiernikom.

 

Autor tekstu: Tomasz Kurkowski – specjalista ds. programów - stażysta w Łomży

Autor zdjęć: Magdalena Brzósko – Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Zambrowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron