Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Suwałki: podsumowanie zagranicznego stażu zawodowego

Uczestnicy Hufca Pracy w Suwałkach - uczniowie klasy III Szkoły Branżowej I stopnia Zespołu Szkół nr 6 z zadowoleniem zakończyli udział w projekcie „Inwestycja w przyszłość – zagraniczne staże zawodowego młodych kucharzy, stolarzy i murarzy w Niemczech” realizowanego ze środków programu Erasmus+.

W Suwałkach z udziałem zaproszonych gości odbyło się uroczyste podsumowanie projektu. W trakcie spotkania 8 uczestników projektu o profilu stolarz otrzymało certyfikaty ukończenia stażu zawodowego oraz przygotowania językowego. Opiekun stażu przedstawiła prezentację obrazującą realizację stażu i organizację czasu wolnego.

Młodzież zaprezentowała prace wykonane podczas zajęć praktycznych w Niemczech. Były to m.in. świeczniki z drewna. Uczestnicy własnoręcznie wycinali, piłowali, szlifowali tak, aby każdy świecznik był niepowtarzalny.

W trakcie dwutygodniowego stażu w Niemczech uczestnicy podwyższyli swoje kwalifikacje zawodowe, a tym samym zwiększyli swoje szanse zatrudnienia na krajowym i europejskim rynku pracy. Równie ważne było poznanie kultury zachodniego sąsiada.

Mimo, że projekt już się kończy, to młodzież nadal jeszcze długo będzie opowiadać swoim rówieśnikom i znajomym o efektach pobytu na stażach i zachęcać do udziału w podobnych projektach.

 

Autor tekstu: Gabriela Tomczyk - młodszy wychowawca Hufca Pracy w Suwałkach

Zdjęcia: Robert Maciejewski - starszy wychowawca  Hufca Pracy w Suwałkacha

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron