Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Suwałki: Porady indywidualne w Domu Dziecka

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach nawiązało współpracę z Centrum Administracyjnym Domów Dziecka w Nowej Pawłówce.

W ramach nowej inicjatywy doradcy zawodowi przeprowadzili indywidualne porady zawodowe dla wychowanków z Domu Dziecka w Nowej Pawłówce. Wśród klientów była młodzież z klas VIII szkół podstawowych oraz ze szkół średnich, mająca problemy w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej. Podopieczni Domu Dziecka zastanawiali się nad tym, co chcieliby robić po ukończeniu szkoły. Mieli też dylematy odnośnie planowania swojej dalszej ścieżki edukacyjno –zawodowej.
Młodzież najczęściej pytała: Jaką szkołę średnią wybrać? Na jakich kierunkach studiów się kształcić? Jakie są tendencje rynku pracy? Jaka jest oferta szkoleń w CEiPM w Suwałkach? Na te i podobne pytania doradcy starali się odpowiadać jak najbardziej wyczerpująco. Ponadto doradcy zawodowi analizowali możliwości i predyspozycje zawodowe młodzieży pod kątem wybierania zawodów. Uczniowie zadawali szczegółowe pytania dotyczące zasad rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież pytała o kierunki kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego. Dużo dylematów pojawiało się w zakresie odpowiedniego wyboru kierunków studiów wyższych i zasad rekrutacji.

Młodzież chętnie korzysta z indywidualnych form wsparcia, które pomagają w planowaniu ścieżki edukacyjno – zawodowej.

 

Autor tekstu: Monika Kolenkiewicz - doradca zawodowy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach

Autor zdjęcia: Monika Maliszewska - doradca zawodowy - stażysta

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron