Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Suwałki: „Poznajemy zawody – warsztaty edukacyjne”.

W ramach programu „Poznajemy zawody” w Hotelu Loft 1898 w Suwałkach odbyły się warsztaty dla uczestników Hufca Pracy w Suwałkach zorganizowane przez pracowników z Centrum Edukacji i Młodzieży w Suwałkach.

Na zakończenie młodzież przy wspólnym stole skonsumowała przygotowane przez siebie dania. Młodzież wykazała duże zainteresowanie i chęć udziału w takiej praktycznej formie poznania zawodów.

Celem warsztatów było poznanie zawodów występujących w obiekcie hotelowym między innymi: pokojowa, recepcjonista, kelner – barman i kucharz. Menadżer hotelu Izabela Mróz zapoznała młodzież  ze stanowiskiem pracy każdego z zawodu, przedstawiła zadania, jakie wykonują poszczególne osoby, jakie trzeba spełniać kwalifikacje, jakie są możliwości płacowe na danym stanowisku pracy.

Po zakończeniu części teoretycznej zajęć, aby przybliżyć zawody od strony praktycznej młodzież została podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa była odpowiedzialna za nakrycie stołu, natomiast druga grupa gotowała pod okiem szefa kuchni a następnie wydała posiłki swoim kolegom, koleżankom.

 

Autor tekstu: Monika Kolenkiewicz - doradca zawodowy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach.

Autor zdjęć: Milena Augustajtys - specjalista ds. programów - stażysta


Widok zawartości stron Widok zawartości stron