Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Suwałki - wizyta studyjna w firmie Salag

Uczestnicy suwalskiego Hufca Pracy, uczniowie klasy III odbyli wizytę studyjną w znanej nie tylko w Suwałkach, firmie Salag.

Spotkanie zorganizowała, kadra suwalskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Tego typu wydarzenie, to niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi, aby poznać bliżej specyfikę zakładu pracy, realne możliwości pracy w branży produkcyjnej i przyjrzeć się środowisku w jakim wykonuje się tą pracę.

Salag to lider w branży produkcji listew przypodłogowych, kompozytowych desek tarasowych, paneli ściennych i podłogowych. Firma była wielokrotnie nagradzana, kładzie nacisk na nowoczesne rozwiązania oraz dba o środowisko dzięki stosowaniu wielu innowacji w procesie produkcji.

W trakcie wizyty, młodzież dowiedziała się, jak wygląda praca pomocnika produkcji, jak powstają panele, co robi się w dziale konfekcjonowania, z jaką prędkością działa drukarka przemysłowa oraz dlaczego warto szkolić się z obsługi maszyn typu CNC. U kandydatów do pracy punktowane są umiejętności obsługi wózka jezdniowego, potencjał manualny i zaangażowanie w pracę. Przydają się też nieoczywiste umiejętności takie jak, „dobre oko” do mieszania kolorów, chęć wprowadzania ulepszeń czy też pomysłowość. Aplikować do pracy można tyko poprzez przesłanie CV na maila, do działu rekrutacji. Należy akcentować kompetencje miękkie i chwalić się swoimi sukcesami, wtedy rekruter na pewno zainteresuje się kandydatem.

Dzięki tej wizycie, młodzież poznała charakter pracy i możliwości rozwoju oraz awansu w dużej firmie, o ugruntowanej pozycji na rynku. Dało się wyczuć otwartość na młode osoby a uczestnicy OHP, planując swoją przyszłość po ukończeniu szkoły, śmiało mogą zacząć od wysłania CV do pracy w firmie Salag.

 

Autor tekstu: Urszula Rytwińska- pośrednik pracy w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Suwałkach

Autor zdjęć: Ewelina Cebelińska-specjalista ds. rozwoju zawodowego

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron