Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Suwałki: WYstartujMY RAZEM 5-dniowe warsztaty wyjazdowe w Wasilkowie

W ramach realizowanego przez Podlaską Wojewódzką Komendę OHP w Białymstoku projektu z EFS + pt. „WYstartujMY RAZEM”, młodzież z Augustowskiego Hufca Pracy od 22 stycznia 2024 r. bierze udział w wyjazdowych 5-dniowych warsztatach samorozwoju i motywacji.

Podczas warsztatów, które odbywają się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie, uczestnicy mają okazję poznać około 40 rówieśników z innych jednostek wychowawczych biorących również udział w projekcie, w tym z Łomży, Kolna, Grajewa i Wasilkowa.

Młodzież podczas spotkania bierze udział w zorganizowanych licznych zajęciach, m.in.:  warsztaty samorozwoju, popularyzacji wolontariatu, gastronomiczne, budowlano-stolarskie, kosmetyczno-fryzjerskie, krawieckie, sportowe i zachowań ryzykownych. Nie braknie też czasu w planowanym programie  na integrację, wspólne gry, zabawę, dyskotekę, wyjście do kina oraz do Strefy Wysokich Lotów, gdzie na luzie można wspólnie poćwiczyć na trampolinach. Projekt Finansowany jest ze środków EFS +, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

Celem realizacji warsztatów jest rozwój różnych sfer funkcjonowania uczestników projektu warunkujących sukces w życiu zawodowym (tj. rozwój zainteresowań zawodowych na wybranych warsztatach, promocja zielonych technologii) i rozwój w życiu osobistym (tj.: rozwój osobisty, rozwój umiejętności kreatywnego sposobu spędzania czasu wolnego przez sport, hobby, higienę zdrowia psychicznego, rozwój pozytywnych postaw społecznych,bez uzależnień, właściwej komunikacji interpersonalnej, itp.).

Wszystkim uczestnikom należy się dobra zabawa i kreatywna nauka podczas aktywnego odpoczynku od szkoły, zwłaszcza  podczas Ferii Zimowych, które zbiegły się z udziałem młodzieży w warsztatach.

Projekt finansowany jest ze środków EFS +, Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021 – 2027.

#WYstartujMYRAZEM #FUNDUSZEUE #FUNDUSZEEUROPEJSKIE

 

Autor tekstu: Milena Agnieszka Augustajtys – koordynator lokalny projektu

Autor zdjęć: Ewelina Romanowska – opiekun grupy

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron