Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Świat jest piękny w każdym wieku

W Elblągu ruszył kolejny projekt w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Tym razem młodzież OHP udowodni, że „Świat jest piękny w każdym wieku”.

W skład zespołu projektowego wchodzi 5 uczestniczek elbląskiego Hufca Pracy, które na co dzień uczą się zawodu fryzjera w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

Przyszłe fryzjerki wraz ze studentami Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych będą odwiedzali Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu, pomagając w zmianie wizerunku i nastawienia do życia przebywających tam pensjonariuszy.

Oprócz wykonania usług fryzjerskich i kosmetycznych, uczennice chcą pomóc seniorom uwierzyć, że też mają coś do powiedzenia, że mogą być zaangażowani w życie społeczne, aktywni w mediach społecznościowych i być piękni jako dojrzali ludzie.

Za nami już kilka spotkań organizacyjnych ekipy projektowej. Młodzież stworzyła listę zakupów potrzebnych do realizacji zadań, podzieliła się wiedzą i doświadczeniami z zakresu struktury włosa, stylizacji fryzur oraz higieny i pielęgnacji dłoni i twarzy. Przygotowali się też do przeprowadzenia warsztatów wprowadzających seniorów w świat portali społecznościowych i komunikatorów internetowych. Młoda ekipa poznała oczekiwania osób starszych w tym zakresie i ustaliła zasady przekazywania informacji. 

Kolejne dwa spotkania odbyły się przy wsparciu coacha. Przedstawicielka hurtowni fryzjerskiej omówiła właściwości produktów kosmetyczno-fryzjerskich, z których uczestniczki wybrały odpowiednie do realizacji projektu.

Uczennice przygotowały również prezentację na temat prostych do samodzielnego wykonania fryzur oraz o pielęgnacji dłoni i twarzy.

 

Autor artykułu: Kamila Mach–wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

Autor zdjęć: Izabela Kokoszka - wychowawca Hufca Pracy w Elblągu

 

Zdjęcie nr 1: Grupa inicjatywna podczas spotkania organizacyjnego


Widok zawartości stron Widok zawartości stron