Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Święto szkoły i sukces uczestników Hufca Pracy w Białymstoku

W dniu 16 października 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku im. Generała Ignacego Prądzyńskiego, z którym na co dzień współpracuje Hufiec Pracy w Białymstoku, miały miejsce uroczyste obchody święta szkoły.

Wydarzenie to zgromadziło na sali gimnastycznej uczniów szkoły, w tym uczestników HP w Białymstoku, dyrekcję szkoły, nauczycieli i pracowników jednostki.

Ceremonię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i oficjalne powitanie ich przez panią dyrektor Izabelę Popławską w gronie adeptów szkoły.
Kolejnym punktem uroczystości było rozstrzygniecie konkursu pt. „Generał Ignacy Prądzyński – patron ZSZ Nr 5 w Białymstoku”.

Zdobywcą I miejsca w dwóch kategoriach: turnieju wiedzy oraz prezentacji multimedialnej okazał się uczestnik Hufca Pracy, Bartosz Sochoń. Drugie miejsce w kategorii prezentacja przypadło uczennicy kl. II,  Wiktorii Reszotko, również uczestniczce Hufca. 

Satysfakcjonującym  było również ogłoszenie wyników wyborów do Samorządu Uczniowskiego, którego przewodniczącym został wspomniany już wcześniej Bartosz Sochoń.

Po uroczystości odbyło się spotkanie pracowników ze szkoły i Hufca dotyczące podsumowania wyników i osiągnięć oraz organizacji zajęć szkolnych w ramach pracy zdalnej.

Na zakończenie pani dyrektor ZSZ Nr 5 w Białymstoku złożyła serdeczne podziękowania za lata owocnej współpracy z Hufcem Pracy w Białymstoku na ręce pani komendant Jolanty Powichrowskiej.

 

Autor tekstu: Katarzyna Kruszewska - wychowawca HPB 

Autor zdjęć: Katarzyna Kruszewska - wychowawca HPB

 

Zdjęcie nr 1, 2, 3, 4: Święto szkoły w ZSZ nr 5 w Białymstoku

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron