Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolenia na Warmii i Mazurach

Wejdź z nami w zawody przyszłości z wykorzystaniem nowych technologii. Zdobądź europejskie uprawnienia pilota drona i lataj zawodowo.

Wykorzystywanie dronów w pracy jest coraz bardziej popularne. Drony w przemyśle są dosyć powszechne, a ich popularność ciągle rośnie. Na pewno pomaga w tym ich wszechstronność, która ułatwia niektóre czynności, jak dostęp do trudno dostępnych miejsc czy wykonywanie prac, które stanowią zagrożenie życia. Analitycy szacują, że zastosowanie dronów w najbliższych latach znacząco wzrośnie. Kwalifikowany operator drona ma więc już dziś dużą szansę znaleźć dobrą pracę.
Jeśli chcesz zdobyć nowe uprawnienia Warmińsko-Mazurska Wojewódzka Komenda OHP zaprasza na bezpłatne szkolenia zawodowe:

  1. Operator drona w kat. VLOS do 4 kg - NSTS-01
    Europejskie uprawnienia pilota drona do wykonywania lotów w zasięgu widoczności wzrokowej VLOS lub z widokiem z pierwszej osoby FPV z użyciem bezzałogowych statków powietrznych kategorii szczególnej o masie < 4 kg. Szkolenie daje możliwość wykonywania operacji lotniczych o tzw. średnim ryzyku nad obszarami zaludnionymi, ludźmi zachowując bezpieczną odległość do wysokości 120 m AGL.
    Czas trwania: 16 godzin (2 dni szkoleniowe)
  2. Operator drona w kat. BVLOS do 4 kg - NSTS-05
    Europejskie uprawnienia pilota drona do wykonywania lotów w zasięgu widoczności wzrokowej VLOS jak i poza zasięgiem widoczności wzrokowej BVLOS z użyciem bezzałogowych statków powietrznych kategorii szczególnej o masie < 4 kg. Te szkolenie daje możliwość wykonywania operacji lotniczych VLOS i BVLOS o tzw. średnim ryzyku nad obszarami zaludnionymi, ludźmi zachowując bezpieczną odległość do wysokości 120 m AGL.
    Czas trwania: 32 godziny (3-4 dni szkoleniowe)

Termin realizacji: II połowa września.
Część teoretyczna poszczególnych szkoleń będzie odbywała się online.

Miejsce realizacji zajęć praktycznych jest jeszcze w trakcie konsultacji.

Szkolenie przeznaczone jest dla pełnoletnich uczestników i absolwentów OHP.


Szczegółowych informacji udziela:

p. Katarzyna Milczarek – Kierownik Zespołu ds. rozwoju zawodowego, programów europejskich i międzynarodowych, tel. 89 527 62 03 w. 11, k.milczarek@ohp.pl.


Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj z decyzją do ostatniej chwili. Zgłoś się bezpośrednio do doradcy zawodowego w Twojej jednostce OHP lub wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą!


 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron