Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolenia zawodowe w CEIPM w Tarnobrzegu

Miesiące maj, czerwiec i lipiec 2023 roku to wzmożony okres realizacji szkoleń zawodowych w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Tarnobrzegu.

 

Cztery zostały już zrealizowane, piąte dobiega końca. Młodzież OHP z 9-15 i 9-17 Hufców Pracy oraz młodzież ze środowiska lokalnego miała możliwość zdobycia nowych kwalifikacji lub mogła również dokształcić się w zawodach pokrewnych z wyuczonym.

Coraz większą popularnością cieszą się szkolenia zawodowe realizowane w Ośrodku Szkoleń Zawodowych w Radomiu, pomimo utrudnienia, jakim jest jego wyjazdowa forma. Młodzież zdobywa tam uprawnienia maszynisty ciężkich maszyn budowlanych i drogowych w zakresie obsługi koparki i koparko-ładowarki. Szkolenie to daje możliwość zdobycia szybkiego zatrudniania oraz konkurencyjnego wynagrodzenia nie tylko w województwie podkarpackim, ale również na terenie całego kraju, a także za granicą. Podobnie jest ze szkoleniem zawodowym „Operator wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia”.

Pozostałe szkolenia zawodowe zrealizowane w jednostce to „Kelner- Barman-Barista”, „Kosmetyczka. Stylizacja paznokc”i i „Blacharz- lakiernik” również należą do zawodów deficytowych w naszym regionie i na pewno spełnią oczekiwania młodzieży pod względem znalezienia zatrudnienia.

Szkolenia zostały zorganizowane w oparciu o zapotrzebowanie rynku lokalnego oraz predyspozycje klientów. Zostały też dopasowane tematycznie do zawodów wskazanych jako najpopularniejsze wśród naszej młodzieży OHP.

 

Autor tekstu i zdjęć: Beata Gryzło, specjalista ds. rozwoju zawodowego CEIPM Tarnobrzeg

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron