Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolenie kadry w Grajewie

W ramach współpracy Hufca Pracy w Grajewie z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Grajewie zostało zorganizowane szkolenie dla kadry grajewskiego Hufca Pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery.

Tematyka szkolenia dotyczyła problemów społeczno – emocjonalnych młodzieży, które w czasach panującej epidemii są coraz bardziej powszechne.

Warsztaty kadry odbywające się  w siedzibie Hufca Pracy w Grajewie są odpowiedzią na wdrożone przez Komendę Główną OHP Procedury zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży i ochrony jej przed krzywdzeniem oraz postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia uczestników OHP. Zostały przeprowadzone przez psychologa Beatę Andryszczyk, wieloletniego pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grajewie, która wskazała główne przyczyny problemów społeczno – emocjonalnych młodych ludzi, ich objawy oraz możliwości uzyskania pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Zdobyta przez kadrę wiedza niewątpliwie wpłynie na kompetencje społeczne wykorzystywane podczas codziennej pracy wychowawczej z uczestnikami Hufca.

 

Autor tekstu: Magdalena Sawicka – komendant HP Grajewo.

Autor zdjęć: Michał Nowik – uczestnik HP Grajewo.

 

Zdjęcie nr 1: Szkolenie kadry HP w Grajewie i MCK w Grajewie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron