Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolenie z barberingu w Nowym Dworze Gdańskim

W dniach 16-17 maja odbyło się szkolenie zawodowe „Barber I stopnia”, zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku.

Uczestniczyła w nim młodzież z 11-18 Hufca Pracy w Nowym Dworze Gdańskim oraz jedna osoba spoza placówki. Szkolenie odbyło się w sali Restauracji Willi Joker.

Program szkolenia obejmował obszerną część teoretyczną i praktyczną. Uczestnicy mogli zapoznać się z historią barberingu oraz ze sprzętem niezbędnym w pracy barbera. Prowadzący szkolenie, Pan Franciszek Szmagaj z wielką pasją opowiadał o swojej pracy, zarażał wszystkich entuzjazmem i pozytywnym nastawieniem. Przeprowadził bardzo rzetelny pokaz instruktorski i udzielał odpowiedzi na wiele pytań. W części praktycznej uczestniczki wykonywały usługę strzyżenia męskiego i barberingu na modelach. Pan Franciszek obserwował pracę uczestniczek, udzielał wskazówek, służył swoją pomocą w każdej sytuacji. Szkolenie zakończyło się egzaminem. Wszystkie uczestniczki otrzymały certyfikaty potwierdzające nowe kwalifikacje. Zostały bardzo zachęcone do dalszej pracy i kształcenia. Był to dla nich szczególnie owocny czas.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i prowadzącym szkolenie, szczególnie Panu Franciszkowi za wyjątkowe zaangażowanie i przekazane wartości. Dziękujemy również naszej młodzieży za aktywny udział i wspaniałą pracę, a także kierownictwu i pracownikom Restauracji Willi Joker za przepyszne posiłki oraz opiekę nad naszą grupą szkoleniową i uczestnikami.

 

Autor tekstu: Małgorzata Bania – Pośrednik pracy w MCK Nowy Dwór Gdański

Autor zdjęć: Prowadzący szkolenie / Uczestnicy szkolenia / Małgorzata Bania / Magdalena Kubacka – Doradca zawodowy w MCK Nowy Dwór Gdański

 

Zdjęcie nr 1-3. Uczestnicy szkolenia

 

Zdjęcie nr 4-6. Młodzież podczas szkolenia

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron