Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolenie z zakresu kompetencji cyfrowych w CEiPM Rzeszów

Technologia cyfrowa wywróciła nasz świat do góry nogami. Z przyjaciółmi spotykamy się na Facebooku lub Snapie, z szefem i klientami widzimy się na Zoomie, uczymy się na Teamsach, transakcje bankowe rozliczamy w aplikacji, a kamerę i aparat mamy w komórce i wyciągamy z kieszeni przy każdej nadarzającej się okazji.

Od 31 stycznia 2024 r.  w ramach projektu „Odpowiedzialni za przyszłość” 8 uczestników z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Rzeszowie rozpoczęło szkolenie z zakresu kompetencji cyfrowych dla grupy zaawansowanej. Uczestnicy kursu odświeżą sobie posługiwanie się narzędziami Microsoft Office, w dalszej części spotkań omawiana będzie komunikacja za pomocą narzędzi cyfrowych i aplikacji oraz tworzenie i przetwarzanie treści cyfrowych w różnych formatach w tym multimedialnym.

Zarządzanie tożsamością cyfrową i zagrożeniami to dział, któremu poświęcony będzie cały blok szkolenia. Dodatkowo młodzież zapozna się z obsługą techniczną urządzeń czy samodzielnym rozwiązywaniem prostych problemów - to również zagadnienia z zakresu kompetencji cyfrowych. Zajęcia zakończą się 6 lutego otrzymaniem stosownych zaświadczeń i certyfikatów.


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autor tekstu i zdjęć: Edyta Ostrowska – specjalista do spraw rozwoju zawodowego CEiPM Rzeszów.
 

 

#Funduszeeuropejskiedlapodkarpacia #FunduszePodkarpackie #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #Podkarpackie #OHP

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron