Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolenie zawodowe - Carving w Pomorskiej WK OHP

Dnia 6 czerwca 2022 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku realizowało szkolenie z carvingu na poziomie podstawowym dla 4 uczestników 11-12 Hufca Pracy w Gdyni oraz 1 osoby zewnętrznej.

Przed rozpoczęciem szkolenia każdy z uczestników skorzystał z porad indywidulanych z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Gdyni, Panią Wiolettą Majewską.

Szkolenie trwało 10 godzin i składało się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Uczestnicy zapoznali się z historią sztuki carvingu oraz licznymi narzędziami do carvingu. Uzyskali informację, w jaki sposób dobierać surowce oraz jak zabezpieczać i pielęgnować wyrzeźbione prace.

Podczas zajęć praktycznych młodzież szkoliła swoje umiejętności poprzez rzeźbienie motywów kwiatowych w owocach i warzywach, takich jak melon, kalarepa, cukinia, papryczka i rzodkiewka. Następnie tworzyła dekoracje sztuki carvingu poprzez łączenie pojedynczych rzeźb, tworzenie dekoracji przestrzennej.

Szkolenie prowadziła firma CARVING-ART Paweł Sztenderski, a prowadzącą szkolenie była pani Dominika Sadowska – Wykwalifikowany Instruktor Carvingu, Mistrzyni Świata w Carvingu, Indywidualna Złota i Srebrna Medalistka Międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA, vice Mistrzyni Europy, dwukrotna zdobywczyni Pucharu Polski w Carvingu, vice Mistrzyni Polski w Carvingu,, zwyciężczyni Dyniovego Sampionatu, wyróżnienie na Międzynarodowych Mistrzostwach Japonii w Carvingu.

Szkolenie zakończyło się utworzeniem z wykonanych rzeźb kompozycji przestrzennej, zrobieniem pamiątkowego zdjęcia i rozdaniem uczestnikom zaświadczeń i certyfikatów. Uczestnicy szkolenia otrzymali od firmy podręcznik do ćwiczeń „Sztuka Carvingu” kurs podstawowy oraz noże do carvingu.

Kompetencje, jakie nabyli uczestnicy szkolenia, dają szansę na wyróżnienie się na rynku pracy. Młodzież jest bardzo zadowolona z uczestnictwa w szkoleniu, będzie dalej rozwijać nabytą wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

 

Autor tekstu: Wioletta Majewska – doradca zawodowy z MCK w Gdyni

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron