Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolenie zawodowe z prowadzenia bloga z fotografią produktów

W ubiegłym tygodniu w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku zakończyło się pierwsze ze szkoleń zawodowych zaplanowanych na 2021 rok „Kurs prowadzenia bloga z fotografią produktów”.

Realizatorem szkolenia był Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku i obejmował uczestników oraz absolwentów OHP z Tczewa, jak i Starogardu Gdańskiego kształcących się w zawodach: cukiernik, kucharz, fryzjer, stolarz i lakiernik samochodowy.

Zajęcia trwały od 19 marca do 16 kwietnia 2021 roku i ze względu na ograniczenia związane z pandemią odbywały się online.

Szkolenie składało się z 13 modułów. Każda część kursu była bardzo rozbudowana, zwłaszcza część o technikach pracy nad sobą, a także o technikach motywacyjnych. Dodatkowo formuła szkolenia pozwoliła młodzieży bez skrępowania ćwiczyć w zaciszu domowym przekazywane techniki motywacyjne.

Uczestnicy chwalą sobie fakt, że nie musieli wykonywać ćwiczeń stacjonarnie, co wiązało by się z występowaniem przed grupą.

Podczas spotkań młodzież założyła własnego bloga, nauczyła się technik sprzedaży oraz dowiedziała się jakie treści interesują czytelników. Oprócz tego uczestnicy nauczyli się zarabiać na blogu, czyli generować dochód pasywny z reklam.

Od ponad roku m. in. w Polsce mamy trudną sytuację ekonomiczną związaną z COVID-19. Wielu przedsiębiorców musiało zamknąć swoje firmy, wielu zmuszonych zostało do redukcji etatów i zwolnienia części pracowników, pozostali próbują utrzymać się na rynku pracy. Dlatego tak ważne są szkolenia, które dają naszym uczestnikom możliwość na pogłębienie wiedzy i podwyższenie kwalifikacji. Dają również szanse na znalezienie „sposobu na życie”, czy nowe możliwości zarobkowe, które prowadzenie bloga może dawać.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza podczas tego szkolenia pomoże w realizacji planów naszej młodzieży, czego życzymy z całego serca.

 

Autor tekstu: Joanna Zielińska – specjalista ds. rozwoju zawodowego w CEiPM Gdańsk, Lucyna Jabłońska – pośrednik pracy w MCK Tczew

Autor zdjęć: Uczestnicy Pomorskiej WK OHP

 

Zdjęcie nr 1-3: Uczestnicy podczas szkolenia

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron