Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Szkolimy operatorów dronów

Wyszkoliliśmy kolejnych pilotów bezzałogowego statku powietrznego. Młodzież z Nidzicy zakończyła szkolenie „Operator drona w kat. NSTS-05”.

Chcemy iść z duchem czasu i wychodzić naprzeciw aktualnym trendom i nowinkom technologicznym - mówią specjalistki OHP z Młodzieżowego Centrum Kariery Nidzica. - Stąd nasza propozycja dla młodzieży – kurs operatora drona w kat. NSTS-05.

Podczas 3-dniowego szkolenia przyszli piloci poruszyli zagadnienia m.in. z zakresu prawa lotniczego, procedur operacyjnych, systemów bezzałogowych statków powietrznych, meteorologii, technicznych i operacyjnych środków ograniczających ryzyko na ziemi i w powietrzu. Najwięcej emocji dostarczyły jednak zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy wykonywali samodzielne loty pod okiem doświadczonych instruktorów CamFLY. Aby nic nie zakłóciło zajęć w plenerze, specjalistki rozwoju zawodowego z nidzickiego OHP zamówiły specjalną pogodę na tę okoliczność i wszystko udało się bez zarzutu!

Szkolenie zakończyło się egzaminem, po którym uczestnicy uzyskali certyfikaty kompetencji. Już dziś na młodych operatorów czekają oferty pracy, m.in. w rolnictwie, geodezji, logistyce, policji, straży pożarnej, wojsku, budownictwie, transporcie, energetyce, ratownictwie. A to dopiero początek. Lista ta stale się wydłuża. Przygoda z tą latającą maszyną może okazać się nie tylko dobrym pomysłem na życie, ale też ekscytującą pasją.

Po zakończeniu zajęć młodzi ludzie jednogłośnie przyznali, że było to dla nich niezwykle ciekawe i inspirujące doświadczenie. Dopytują już o kolejne kursy zawodowe organizowane przez OHP.

 

Autor artykułu i zdjęć: Emilia Buczyńska - pośrednik pracy MCK w Nidzicy

Zdjęcia nr 1-4: Młodzież z Nidzicy podczas szkolenia „Operator drona w kat. NSTS-05”

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron