Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Targi Pracy w Giżycku

Targi Pracy w Giżycku „Rynek pracy otwarty dla wszystkich” pod takim hasłem odbyły się Targi Pracy w Giżycku. Głównym celem wydarzenia było zapoznanie uczestników z propozycją zatrudnieniową lokalnego i zagranicznego rynku pracy.

Targi Pracy zostały zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Giżycku (Warmińsko-Mazurska WK) we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, II Liceum Ogólnokształcącym oraz Stowarzyszeniem „Aktywni z Gizewiuszem”.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz uczniów i nauczycieli z giżyckich szkół ponadpodstawowych. Wzięło w nich udział blisko 500 osób, na które czekały krajowe i zagraniczne oferty zatrudnienia m.in. w: przemyśle, produkcji, handlu, usługach, budownictwie, turystyce, gastronomii opiece oraz w służbach mundurowych. Oprócz możliwości nawiązania kontaktu z pracodawcami, osoby zainteresowane mogły skorzystać z konsultacji ze specjalistami Ochotniczych Hufców Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zaproszeni do udziału eksperci służyli poradami m.in. z zakresu pośrednictwa pracy, praw i obowiązków młodego pracownika, warunków bezpiecznego zatrudnienia, przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego. Młodzi uczestnicy targów zdobyli cenne informacje o aktualnych trendach na lokalnym rynku pracy oraz ofertach pracy stałej, krótkoterminowej i weekendowej. Zainteresowani zapoznali się też z propozycją bezpłatnych szkoleń zawodowych oraz ofertą sieci EURES. Na targach obecny był również tłumacz języka ukraińskiego, który służył pomocą obywatelom Ukrainy w komunikacji z pracodawcami.

Targi Pracy w Giżycku odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Giżyckiego i Burmistrza Miasta Giżycka.

 

Autor artykułu i zdjęć: Paulina Barczak - doradca zawodowy MCK OHP w Giżycku

 

Zdjęcie nr 1: Otwarcie Targów Pracy

 

Zdjęcie nr 2-3: Konsultacje z pracodawcami

 


Zdjęcie nr 4: Pracownicy MCK w Giżycku

 

Zdjęcie nr 5: Uczestnicy podczas konsultacji z pracodawcą


Widok zawartości stron Widok zawartości stron