Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Targi Pracy w Przemyślu

18 kwietnia w hali sportowej przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przemyślu odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Przemyśla oraz Starosta Przemyski. Partnerem przedsięwzięcia byli: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Przemyślu, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, Urząd Miasta Przemyśla, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przemyślu, Nasz Przemyśl oraz Powiat Przemyski. Patronat medialny sprawowały zaś TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Radio Fara, Życie Podkarpackie, Nowiny oraz Telewizja TOYA. Podkarpacką Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy reprezentował Zastępca Wojewódzkiego Komendanta  OHP Piotr Wojnarowski.

Ochotnicze Hufce Pracy również przygotowały bogatą ofertę i zachęcały wszystkich zainteresowanych do aktywnego korzystania z poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy krótkoterminowej, stałej w kraju lub pośrednictwa pracy za granicą w ramach sieci EURES. Pośrednik pracy z Młodzieżowego Biura Pracy podkreślał, iż Europejskie Służby Zatrudnienia w tym roku obchodzą jubileusz pod nazwą „30 lat EURES - Godna praca w całej Europie”. Odwiedzający byli zachęcani do odwiedzenia krajowej strony EURES POLSKA oraz serwisu społecznościowego Facebook „EURES POLSKA”, gdzie można uzyskać rzetelne informację na temat bezpiecznego poruszania się po europejskim rynku pracy, warunków życia i pracy za granicą lub dowiedzieć się, jakie usługi i korzyści daje EURES oraz jakie są możliwości wsparcia w procesie rekrutacji.

Na stoisku OHP oferowano również wachlarz kursów zawodowych i szkoleń celem podniesienia kwalifikacji zawodowych, a także udzielano informacji na temat  realizowanego projektu pod nazwą „Odpowiedzialni za przyszłość” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego+. Hufce Pracy natomiast promowały ofertę edukacyjną dla młodzieży.

Do udziału w zorganizowanym wydarzeniu zaproszono firmy, które oferowały zatrudnienie w branżach: produkcyjnej, technicznej, mechanicznej, budowlanej, meblarskiej, hotelarskiej, gastronomicznej, spożywczej, cukierniczej, kosmetycznej oraz IT. Wśród wystawców uczestniczących w targach nie zabrakło także ofert pracy w służbach mundurowych m.in. w Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Policji oraz w Służbie Więziennej. Natomiast 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej proponowała wstąpienie w szeregi WOT.  Swoje stanowiska wystawiennicze prezentowały również inne instytucje związane z rynkiem pracy w tym: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu, Agencja zatrudnienia Work Centre i Contrain Poland, firmy szkoleniowo-doradcze oraz organizacja UNHCR The UN Refugee Agency wspierająca uchodźców w odnalezieniu się na polskim rynku pracy.

Dla osób poszukujących pracy uczestnictwo w Targach Pracy było doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją na lokalnym rynku pracy i dostępnymi ofertami pracy, a przede wszystkim  była to szansa na bliższe poznanie przyszłego pracodawcy i możliwość nawiązania kontaktów zawodowo-biznesowych.

 

Autorka tekstu: Joanna Książek - pośrednik pracy MBP Przemyśl

Autorki zdjęć: Joanna Książek - pośrednik pracy MBP Przemyśl, Monika Karpińska - specjalista ds. programów, Joanna Majewska - specjalista ds. rozwoju zawodowego, Lidia Katan - doradca zawodowy

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron