Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Tłusty czwartek w Białogardzie

Realizując harmonogram zaplanowanych zajęć na okres ferii zimowych uczestnicy spotkali się w siedzibie Hufca Pracy na degustacji pączków, by rozkoszować się ich smakiem.

Zapoznali się z również materiałami przygotowanymi przez kadrę wychowawczą na temat tradycji i obyczajów Tłustego Czwartku.

 

W trakcie prowadzonego spotkania i dla jego urozmaicenia przeprowadzono konkursy: konsumpcji pączka bez użycia rąk oraz jedzenie pączka na czas. Obie konkurencje dostarczyły uczestnikom wielu emocji. Były salwy śmiechu i gorący doping. Jednym słowem była to zabawa" na sto dwa". Na zwycięzców czekał oczywiście „pączek”, który wręczała każdorazowo Pani Komendant.

 

Następnie dla pozbycia się kalorii wszyscy spacerkiem przemieścili się na lodowisko Białogardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po krótkim szkoleniu z zakresu zachowania bezpieczeństwa i rozgrzewce uczestnicy wyjechali na taflę lodu. Zaawansowani doskonalili swoje umiejętności łyżwiarskie, a początkujący uczyli się stawiania pierwszych kroków na lodzie.

 

Młodzież, również i w tym przypadku przekonała się, że jazda na łyżwach to ciekawa forma aktywnego spędzenia czasu wolnego, relaksu oraz świetna zabawa towarzyska. Dla wszystkich był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy wracali do domu uśmiechnięci i zadowoleni.

 

Do realizacji powyższych przedsięwzięć w dużej mierze przyczynili się właściciele zakładów zatrudniających uczestników: Zakładu Stolarskiego "LUPIM” oraz Zakładu Ślusarskiego "AGMET" sponsorując zakup pączków, napojów oraz biletów wstępu na lodowisko. 

 

Autor tekst: Ryszard Kica - wychowawca 16-13 HP Białogard

Autor zdjęć: Katarzyna Kica - Komendant 16-13 HP Białogard

 

Rozmowy na temat tradycji Tłustego Czwartku w domu rodzinnym

Konsumpcja pączka bez użycia rąk

Spożywanie pączków na lodowisku po intensywnej rozgrzewce


Widok zawartości stron Widok zawartości stron