Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Trudne wybory i promocja Ochotniczych Hufców Pracy

Młodzieżowe Centrum Kariery w Dzierżoniowie jak co roku włącza się w akcję promocji Ochotniczych Hufców.

Doradca zawody Joanna Kosowska prowadzi cykl zajęć dla rodziców i uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego z tematyki wyboru zawodu i związanej z nim dalszej ścieżki kształcenia.
Ostatnie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 7 w Bielawie. Uczniowie i ich rodzice dowiedzieli się, że należy zastanowić się nad sobą, czyli przeanalizować swoje mocne i słabe strony, swoje zainteresowania, zdolności, możliwości, a przede wszystkim swoje predyspozycje zawodowe.  

Ponadto doradca zawodowy zachęcała, aby bacznie obserwowali i analizowali co dzieje się na współczesnym rynku pracy i szukali informacji o tak zwanych branżach i zawodach przyszłości. Zwracała uwagę, że należy dobrze zapoznać się ze światem zawodów, szczególnie tych z obszaru ich zainteresowań.

Spotkania mają na celu przekonanie młodych ludzi do wyboru nauki w szkołach branżowych, które niestety w ostatnich latach nie cieszą się popularnością. Przy okazji omawiania specyfiki nauki w szkołach branżowych promowane są jednostki Ochotniczych Hufców Pracy oraz plusy wstąpienia w ich szeregi. Wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu otrzymały ulotki prezentujące stronę Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży.

Decyzja jaka stoi przed tymi młodymi ludźmi nie jest łatwa. Bardzo dobrze widać to podczas takich spotkań, dlatego aby ją jeszcze bardziej ułatwić, uczniowie zapraszani są wraz z rodzicami na indywidualne spotkania z doradcami i pośrednikiem pracy do siedziby MCK-u.

 

Autor tekstu: Joanna Kosowska - doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Dzierżoniowie

Autor zdjęć: Edyta Parkitna - szkolny doradca zawodowy z SP Nr 7

 

Zdjęcia nr 1-2: Młodzież oraz rodzice biorący udział w zajęciach ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Bielawy

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron