Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku realizują program PNWM we Frankfurcie nad Odrą

W dniach od 27 listopada 2023 r. do 8 grudnia 2023 r. uczestnicy 11-19 Hufca Pracy w Słupsku biorą udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży.

W trakcie pierwszych dni pobytu za granicą młodzież przygotowywała słodkości na uroczystość dla seniorów. Od 1 do 5 grudnia 2023 r. szesnastoosobowa grupa uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu organizowanym corocznie we Frankfurcie nad Odrą.
W przedsięwzięciu o nazwie: "Große Familie" niemiecka społeczność gościła około dwa i pół tysiąca osób i jest to tutejsza tradycja. Przed rozpoczęciem wydarzenia młodzież została wyposażona w wiedzę z zakresu zasad kelnerowania. Uczestnicy przez pięć dni sumiennie wykonywali powierzone im zadania: układali naczynia, sztućce oraz zestawy kawowe itp. Podzieleni na grupy, w czasie trwania uroczystości, młodzi ludzie zbierali zamówienia
i podawali napoje według ustalonej wcześniej kolejności. Po występach muzycznych i tanecznych uczestnicy porządkowali stoły. Praca w zespołach polsko-niemieckich wymagała współpracy i znajomości językowej. Młodzi ludzie wywiązywali się ze swoich obowiązków i sprawnie radzili sobie z barierą językową.

Udział w projekcie jest doskonałą okazją do poznania tradycji świątecznych naszych sąsiadów, poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń oraz zawarcia nowych znajomości rówieśniczych.

 

Autor tekstu: Anna Mularczyk – wychowawca w 11-19 HP w Słupsku

Autor zdjęć: Wiktoria Burda i Anna Mularczyk – wychowawcy w 11-19 HP w Słupsku

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron