Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Uczestnicy i pracodawcy Hufca Pracy w Jaworze pomagają małej Amelce

Młodzież Hufca Pracy w Jaworze mobilizuje swoje siły, aby pomóc Amelce Gmyrek wygrać z czasem. Dziewczynka choruje na SMA i musi otrzymać terapię genową, której koszt jest ogromny.

Jak czytamy na stronie siepomaga.pl zostały tylko 2 tygodnie, aby można było sprowadzić najdroższy lek z USA.

Nasza akcja „Pomagamy, bo dobre serca mamy” przekazania ozdób bożonarodzeniowych przyniosła zakładany efekt. Wszystko zostało sprzedane na kiermaszu mikołajkowym. Jednakże ciągle potrzebne są środki, aby Amelka mogła otrzymać lek.

Do pomocy w akcji włączyła się Pani Małgorzata Darmoros właścicielka Sklepu „Smyk” w Chojnowie, która od wielu lat zatrudnia naszych uczestników. Puszka na darowizny dla Amelki została umieszczona w sklepie i każdy kto chce pomóc może wrzucić do niej dowolną kwotę. Pani Małgosia ma także książeczki „Amelka i 9 wyzwań”, które specjalnie zostały wydane, aby wesprzeć zbiórkę. Cały dochód ze sprzedaży trafia do skarbonki Amelki.

„Książeczka opowiada w baśniowy sposób historię zbiórki, w której bohaterami jesteście Wy: każda osoba, która zbiera kasztany, grosze, nakrętki, piecze ciasto, licytuje przedmioty, organizuje festyny, akcje w terenie, maratony zumby, odrestaurowuje skodę, wsiada na rower czy quad i przemierza kilometry... Każdy z Was odnajdzie tu cząstkę siebie! Każdy z Was stworzył tę historię!” – piszą wolontariusze o książeczce.

Otwórzmy swe serca i pomóżmy Amelce zebrać kwotę, która pozwoli zakupić lek i powrócić do normalnego, zdrowego i szczęśliwego życia.

 

O przebiegu zbiórki można dowiedzieć się klikając w link https://www.siepomaga.pl/amelka-sma

 

Autor tekstu: Jagoda Karpiejczyk – starszy wychowawca 1-21 HP w Jaworze

Autor zdjęć: Katarzyna Krajewska – uczestniczka 1-21 HP w Jaworze

 

Zdjęcie nr 1- Pani Małgorzata Darmoros – właścicielka Sklepu „Smyk” w Chojnowie wraz z Kasią i Oliwką – uczestniczkami 1-21 HP w Jaworze

 

Zdjęcie nr 2 i 3 – Książeczka i skarbonka

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron