Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Uczestnik OHP na konferencji środowisk młodzieżowych

Kacper Piątak, uczestnik Hufca Pracy w Braniewie (Warmińsko-Mazurska WK), wziął udział w prestiżowej Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych, która odbyła się 19 września w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem i zebrało w jedno miejsce młodzieżowe elity z całej Polski.

Kacper, który jest również przedstawicielem Powiatowej Rady Młodzieży w Braniewie, pojechał do Warszawy, by poznać innych młodych samorządowców oraz porozmawiać o roli młodzieżowych liderów w kształtowaniu przyszłości naszego kraju.

Po uroczystym otwarciu konferencji i przemówieniach zaproszonych gości nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu „Ambasador Młodego Pokolenia RP”. Następnie odbył się panel dyskusyjny. Jego tematem był wzrost roli i zaangażowania młodych ludzi w życie publiczne. Podczas dyskusji wystąpili liczni prelegenci, m.in. poseł na Sejm RP i członek Podkomisji ds. młodzieży w Sejmie RP Jacek Kurzępa, prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski, przewodnicząca Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki Aleksandra Horoszko, członkini Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Jadwiga Mizerska.

Warszawskie spotkanie zakończyło się warsztatami, na których młodzież wspólnie wypracowywała rekomendacje dotyczące polityk młodzieżowych.

 

Autor tekstu: Ewa Kotlarz - młodszy wychowawca Hufiec Pracy Braniewo

Autor zdjęć: Agnieszka Jarzębska - młodszy wychowawca Hufiec Pracy Braniewo

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron