Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

V Olsztyńskie Targi Pracy

Na V Olsztyńskich Targach Pracy spotkaliśmy mnóstwo młodych, życzliwych i pełnych pasji ludzi, których staraliśmy się zapoznać z ofertą Ochotniczych Hufców Pracy.

 

Edukacja, kursy, doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy. Jak mówią specjaliści OHP – mamy w swoich zasobach wszystko, czego potrzebują aktywni nastolatkowie wchodzący na rynek pracy.

Jesteśmy pod wrażeniem określonych perspektyw rozwoju i dojrzałego podejścia młodych ludzi do poszukiwania swojej drogi zawodowej. Jak mówi Ewa Kaliszuk Zastępca Prezydenta Olsztyna - pokolenie Z dorasta i szturmem podbija rynek pracy. Ale kim tak właściwie są „zetki”? Co zmienią? W co wierzą? Jakiej chcą przyszłości? Jaki mają stosunek do pracy zawodowej? Dyskutowaliśmy na ten temat z młodzieżą podczas warsztatów będących częścią dzisiejszego wydarzenia.

Zajęcia z zakresu efektywnego poruszania się po rynku pracy polskim i europejskim przeprowadzili doradcy zawodowi OHP, MUP oraz specjaliści EUROPE DIRECT Olsztyn. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przeprowadzili spotkania informacyjne na temat bezpiecznych wyjazdów za granicę.

W imieniu swoim i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie dziękujemy współorganizatorom - Zespołowi Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Urzędowi Pracy Powiatu Olsztyńskiego, Miejskiemu Urzędowi Pracy w Olsztynie, Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Olsztynie oraz wszystkim wystawcom za wsparcie i dobrą energię.

Ukłony za objęcie patronatem naszego przedsięwzięcia:

Honorowy patronat: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Patronat i opieka medialna: TVP3 Olsztyn, Polskie Radio Olsztyn oraz Gazeta Olsztyńska.

 

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autor zdjęć: Katarzyna Milczarek – Kierownik zespołu ds. rozwoju zawodowego, programów europejskich i międzynarodowych

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron