Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

VII Wojewódzki Festiwal Profilaktyczny Młodzieży OHP w Ząbkowicach Śląskich

15 maja 2024r. w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki odbył się Wojewódzki Festiwal Profilaktyczny Młodzieży OHP pod nazwą „NIE! E-PAPIEROSOM I ENERGETYKOM”.

Organizatorem festiwalu po raz siódmy była Dolnośląska Wojewódzka Komenda OHP we Wrocławiu oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Ząbkowicach Śląskich.

W wydarzeniu udział wzięli wyznaczeni uczestnicy wszystkich Hufców Pracy oraz Ośrodków OHP z Dolnego Śląska. Rozpoczynając tegoroczny Festiwal Profilaktyczny głos zabrała Pani Komendant Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP we Wrocławiu – Krystyna Zerbok, która powitała zaproszonych gości, przybyłą młodzież wraz z opiekunami oraz wszystkich uczestników Festiwalu Profilaktycznego oraz przekazała kilka słów o istocie samego festiwalu.

Następnie rozpoczęła się pierwsza z kategorii konkurencyjnych tj., konkurs na najlepszą piosenkę oraz scenkę profilaktyczną. Młodzież przedstawiła swój wielki talent i inwencję twórczą, zgodną z wymaganą tematyką. Obok konkursów scenicznych odbywał się quiz wiedzy na temat zagrożeń, które niosą ze sobą używki oraz konkurs na najbardziej przemawiający do odbiorcy plakat profilaktyczny, który wykonany został przez uczestników wcześniej. Nad całością czuwała komisja konkursowa.

Po emocjach scenicznych nadszedł oczekiwany czas na ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów wraz z atrakcyjnymi nagrodami za zajęcie poszczególnych miejsc w każdej kategorii konkursowej festiwalu.

W kategorii: scenka profilaktyczna:

I miejsce –zajęli uczestnicy z Hufca Pracy w Przemkowie,

II miejsce – uczestnicy z Hufca Pracy w Wołowie,

III miejsce – uczestnicy Hufca Pracy w Ziębicach.

W kategorii: piosenka profilaktyczna:

I miejsce –zajęli uczestnicy z Hufca Pracy w Legnicy,

II miejsce – uczestnicy z OSiW OHP w Mysłakowicach,

III miejsce – uczestnicy Hufca Pracy w Nowej Rudzie.

Laureatami kolejnej kategorii: Quiz wiedzy zostali:

I miejsce –Maksymilian Wiśniewski - uczestnik Hufca Pracy w Jeleniej Górze,

II miejsce – Honorata Kuźmińska - uczestniczka Hufca Pracy w Trzebnicy,

III miejsce – Dominik Bielak - uczestnik Hufca Pracy w Bolesławcu.

Zwycięzcami ostatniej kategorii: plakat profilaktyczny zostali:

I miejsce – Natalia Kozłów z Hufca Pracy w Bielawie,

II miejsce – Oliwia Auguścik z Hufca Pracy w Przemkowie,

III miejsce – Sylwia Nieplowicz z OSiW OHP w Mysłakowicach.

Nagrody dla uczestników za pierwsze miejsca ufundowane zostały przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich Pana Marcina Orzeszek. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody oraz podziękowania za udział w festiwalu.

Sam Festiwal Profilaktyczny przebiegł bardzo pomyślnie, widowiskowo i twórczo. Frekwencja zarówno uczestników, jak i osób na widowni sięgnęła maksimum. Młodzież uczestniczyła w bardzo ważnym wydarzeniu, które ma na celu uzmysłowić jej, jak niebezpieczne i zagrażające zdrowiu oraz życiu są współczesne używki. Używki te to nie tylko papierosy, alkohol i narkotyki, ale również zagrażające nam uzależnienia od komputera oraz telefonu, a także zupełnie nowe takie jak szkodliwe napoje energetyczne oraz elektroniczne papierosy, które pod niewinną otoczką zawierają równie niebezpieczne i uzależniające substancje. Dzięki profilaktyce i poszerzaniu wiedzy na ich temat, możliwe jest zapobieganie wpadnięciu w różnego rodzaju nałogi oraz efektywna obrona przed namową ze strony rówieśników.

Powiedz stop uzależnieniom i żyj zdrowo!

 

Autor tekstu: Dominika Frączkowska – specjalista ds. administracji OSiW Ząbkowice Śl.

Autor zdjęcia: Ewelina Pawełek – wychowawca OSiW Ząbkowice Śl.

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron