Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

W nagrodę bieg edukacyjny

Liderzy Klubu Aktywnych z ramienia Rady Młodzieży Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Wasilkowa wzięli udział w biegu edukacyjnym, który odbył się w Nadleśnictwie Dojlidy w Białymstoku.

Impreza zorganizowana została w ramach nagrody za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Aktywność dobry wybór” przy współpracy fundacji ”Inny Świat rodziny”.
W dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest zachowanie dobrej kondycji fizycznej osób młodych. O co chodzi w biegu edukacyjnym? O jak najszybsze przebycie określonej trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi, którędy zawodnik pokona dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od niego: jego sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii. Do pomocy ma narzędzia - coraz bardziej zapomniane w dzisiejszych czasach nawigacji satelitarnych - mapę i kompas. Aby  ukończyć zawody, musi zaliczyć wszystkie punkty w odpowiedniej kolejności odgadując zagadki, rebusy, łamigłówki. Swoją obecność w tych miejscach potwierdza na karcie startowej.
Młodzież w trakcie imprezy zrealizowała następujące zadania: odgadywanie hasła zapisanego alfabetem morsa, rozpoznawanie śladów zwierząt, identyfikowanie drzew. Mogła także wykazać się w strzelaniu z łuku i zawodach sportowych. Najważniejszym punktem programu była gra w podchody połączona z grami edukacyjnymi, gdzie każdy uczestnik mógł się wykazać swoimi umiejętnościami i wiedzą.
Zwieńczeniem zabawy było ognisko, pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek. Niewątpliwie ten dzień spędzony na świeżym powietrzu, należał do wyjątkowych.

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska, uczestnik OSiW - st. wychowawca OSiW w Wasilkowie

Zdjęcie nr 1-4: Uczestnicy w trakcie biegu edukacyjnego

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron