Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

W Pasłęku zainwestowali w przyszłość

W Pasłęku odbyła się walidacja umiejętności zawodowych zdobytych podczas realizacji projektu „Inwestycja w przyszłość – stawiamy na rozwój”.

 

Ośmioro uczestników z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku miało możliwość odbycia stażu zawodowego w portugalskim Setubalu. Młodzież kształcąca się w zawodach kucharz, sprzedawca, cukiernik, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz odbywała praktyki zawodowe u portugalskich pracodawców.

Na zakończenie projektu, podczas spotkania walidacyjnego podsumowującego przygodę z  programem ERASMUS+, młodzież podzieliła się ze swoimi koleżankami i kolegami z Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół w Pasłęku wrażeniami i wspomnieniami z zagranicznej mobilności zawodowej.

Wypowiedzi uczestników oraz uśmiech na ich twarzach pozwoliły poczuć pozytywną energię, której doświadczyli podczas praktyk zawodowych. Młodzież dzieliła się własnymi wrażeniami, z tęsknotą wspominając cudowne chwile spędzone wśród osób żyjących w innym kraju, innej kulturze, tradycji, zwyczajach. Bariera językowa nie stanowiła żadnego problemu, gdyż świetnie odnaleźli się w innym kraju, a praktyki zamiast obowiązkiem były przyjemnością.

Podczas spotkania odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów oraz podsumowanie efektów projektu. Nie obyło się bez gratulacji, podziękowań i drobnych prezentów. Uroczystość uświetniła wspaniale przygotowana przez Kamila – uczestnika projektu, prezentacja z pobytu na stażu. Wierzymy, że doświadczenie zawodowe oraz społeczne, uzyskane podczas projektu, zaowocują już w niedalekiej przyszłości.

 

 

Autor tekstu: Waldemar Rywelski – wychowawca OSiW w Pasłęku

Autor zdjęć: Barbara Leszczyńska – st. spec. ds. programów europejskich i międzynarodowych

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron