Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wagary z rugby

Pierwszy Dzień Wiosny to jednocześnie ulubiony przez wszystkich uczniów Dzień Wagarowicza.

Podopieczni OHP z Warmii i Mazur postanowili spędzić ten dzień aktywnie i wybrali się na legalne wagary z RUGBY.

Młodzież z Hufca Pracy w Elblągu udała się do Parku Leśnego Bażantarnia. Podczas profesjonalnego treningu instruktorzy Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby podzielili młodych ludzi na dwie drużyny, które rozegrały między sobą mecze. Było dużo pozytywnych emocji i zdrowej rywalizacji.

Następnie podopieczni elbląskiego Hufca wybrali dla siebie inne rodzaje aktywności sportowej – jedni grali w badmintona, inni w koszykówkę lub piłkę nożną. Ale najwięcej frajdy przyniosła gra plenerowa Molkky, która pochodzi z Finlandii. Jest to atrakcyjna gra dla wszystkich, niezależnie od płci, wieku i kondycji fizycznej. Zestaw do gry wykonany jest z drewna brzozowego, wygrana zależy od umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia.

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek i integrację młodzieży przy ognisku. Nad bezpieczeństwem uczestników OHP z Elbląga czuwała pani policjant, która przypomniała o ważnych kwestiach związanych z różnymi rodzajami zagrożenia oraz konsekwencjami związanymi z sięganiem po środki psychoaktywne oraz alkohol.

Uczestnicy Hufca Pracy w Olsztynie również zostali zaproszeni przez Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby na dzień RUGBOWEGO WAGAROWICZA. Wiosenne wydarzenie odbywało się w ramach pilotażowego programu „MłodzieżMaSzansę MMS”. Program daje młodzieży szansę na rozwój oraz zmianę zainteresowań i jest dedykowany młodym ludziom w wieku 14 – 16 lat.

Uczestnicy imprezy mieli okazję sprawdzić swoje siły podczas zmagań na boisku pod okiem profesjonalnych trenerów rugby. Było bardzo wesoło i sportowo. Po zakończonym treningu, każdy mógł zjeść pyszną kiełbaskę z grilla.

Ten pierwszy dzień wyczekiwanej od dawna wiosny był świetną okazją do zrelaksowania się, zacieśnienia relacji i dalszej integracji uczestników w sportowym duchu. Wszyscy uczestnicy sportowych wagarów byli niezwykle dumni z otrzymanego „Certyfikatu Rugbowego Wagarowicza”.

 

Autor tekstu: Ewa Frączkowska – starszy wychowawca Hufca Pracy w Elblągu,

Autor zdjęć: Kamila Mach – wychowawca Hufca Pracy w Elblągu,

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron