Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wakacyjne spotkania na Podlasiu

Na Podlasiu od lipca br. w jednostkach wychowawczych oraz rozwoju zawodowego Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku sukcesywnie odbywają się wakacyjne spotkania kadry z młodzieżą.

Są to spotkania między innymi z uczestnikami OHP i absolwentami. Mają one na celu aktywizację społeczną i zawodową podopiecznych oraz wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.

Mimo, że są wakacje, to młodzież chętnie przychodzi na spotkania do swojej kadry opiekuńczo-wychowawczej z Hufców Pracy w Białymstoku, Kolna, Grajewa, Zambrowa czy Suwałk. W jednostkach tych do tej pory m.in. odbyły się już spotkania absolwentów OHP i obecnych podopiecznych. Dzięki nim młodzież mogła odnowić kontakty oraz wymienić się informacjami o podejmowanych przez siebie drogach życiowych, a także wypełnić ankiety absolwenta.

W trakcie spotkań nie zabrakło również wspomnień młodzieży z czasów pobytu w hufcu OHP. Z sentymentem podopieczni mówili o swoich udziałach w różnorodnych, realizowanych przez OHP przedsięwzięciach. Przy tym podkreślali, że dzięki uczestnictwu w OHP nabrali pewności siebie, a pomoc udzielona im przez wychowawców przyczyniła się do pokonania w sobie wielu kompleksów i ograniczeń. Uczestnicy OHP podczas spotkań w swoich jednostkach dzielili się wrażeniami ze spędzania czasu wolnego oraz opowiadali o planach wakacyjnych na sierpień. Grali w piłkarzyki, a także w gry planszowe, które przeżywają renesans.

W jednostkach rozwoju zawodowego podopieczni OHP mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy dotyczącymi wyboru kierunku kształcenia, zamiany zawodu, uzupełnienia wykształcenia, ofert pracy, prawidłowego napisania dokumentów aplikacyjnych itp. W efekcie dzięki konsultacjom młodzież zwiększa poczucie własnej wartości, nabywa większych kompetencji społecznych, w tym chęci i motywacji do samodzielnego działania i samorozwoju.

Autor: E. Dziemianiuk, rzecznik prasowy

Autor zdjęć: Teresa Gładyszewska, doradca zawodowy CEiPM Suwałki, Martyna Chylińska – pośrednik pracy, Elżbieta Gacka-Modzelewska  – doradca zawodowy


Widok zawartości stron Widok zawartości stron