Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wałcz - czas wolny na lodowisku

Choć ferie zimowe za kilka dni już się kończą, w dniu 19 lutego 2020 roku uczestnicy Hufca Pracy 16-6 w Wałczu postanowili w pełni wykorzystać pozostały czas.

Wspólnie z wychowawcami wybrali się na kryte lodowisko do Piły.

Część młodzieży uczyła się jazdy na łyżwach, a inni doskonalili swoje umiejętności. Warto podkreślić, że jazda na łyżwach, jak wszystkie inne sporty powoduje, że zwiększa się poziom endorfin w organizmie, więc jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni do życia, poprawia się sprawność umysłu, zdolność koncentracji i odporność na stres. Łyżwiarstwo przynosi także wiele radości.

Zajęcia na lodowisku miały na celu ukazanie jak w bezpieczny i higieniczny sposób można spędzić wolny czas. Ponadto, łyżwy mogą być również dobrą alternatywą dla wielu sportów zimowych, gdy tak jak teraz, zima jest ciepła i bezśnieżna.

Spotkanie zostało zwieńczone wspólnym obiadem. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Zorganizowany wyjazd okazał się wyjątkowo udanym przedsięwzięciem, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni i zapowiedzieli chęć udziału w takiego rodzaju zajęciach w przyszłości.

 

Tekst: Anna Gołąb – wychowawca HP 16-6

Zdjęcia: Uczestnicy koła fotograficznego „Chwila” oraz Natalia Mochort – wychowawca HP 16-6

Uczestnicy hufca na lodowisku

Młodzież podczas wspólnej zabawy

Wspólne zdjęcie wraz z wychowawcami (po środku od lewej Natalia Mochort oraz Komendant HP 16-6 Ireneusz Gaworek)

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron