Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Walentynki w Giżycku

Walentynki to nie tylko dzień zakochanych. To święto miłości do rodziny i przyjaciół, dzień miłych gestów i uprzejmości.

Miłość można okazywać na różne sposoby. Jednym z nich jest podarowanie upominku. Uczestnicy z grupy „My Aktywni” z Giżycka nie zapomnieli o swoich futrzastych przyjaciołach ze schroniska BRAT KOT. Aby okazać zwierzakom swoją miłość i troskę, tuż przed Dniem Świętego Walentego wykonali dla nich kocie zabawki.

Było dużo twórczej pracy, kreatywności i ciepłej atmosfery. Tego dnia młodzież zaprosiła do pomocy pnią Żanetę – pracownicę schroniska, która podpowiedziała z jakich zabawek koty ucieszą się najbardziej oraz opowiedziała o procedurach adopcyjnych. Podkreśliła, że koty to wierni towarzysze. Ważne jest dla nich to, jak ich traktujemy. Koty otoczone czułością i troską, odwdzięczą się tym samym. Jednak posiadanie kota to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki. Dlatego decyzja o przygarnięciu czworonoga musi być dobrze przemyślana.

Walentynki to dzień okazywania serca. Jeśli wasze serca biją do miauczących czworonogów, zapraszamy do odwiedzenia schroniska BRAT KOT. Być może kogoś ugodzi strzała amora i ze schroniska wyjdzie ze swoją drugą połówką.

 

Projekt „Przytul kota” realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

 

Autor tekstu: Małgorzata Kamińska – spec. ds. rozwoju zawodowego i informacji

Autor zdjęć: Anna Kubach wychowawca Hufca Pracy w Giżycku

 

Zdjęcie nr 1-4_Młodzież z grupy „My aktywni” podczas wykonywania zabawek dla kotów

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron