Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Warsztaty florystyczne w Bytowie

Mimo, iż kalendarzowa wiosna już dawno jest z nami to tej prawdziwej, pełnej kwiatów, wyższych temperatur i słońca ciągle nam brakuje.

Wychodząc jej niejako naprzeciw oraz kierując się chęcią zorganizowania dla uczestników 11-20 Hufca Pracy w Bytowie atrakcyjnych zajęć, udano się małymi grupami do Kwiaciarni „Danusia” na warsztaty florystyczne.

Uczestnicy kształcący się w zawodach kucharza i sprzedawcy pod okiem prowadzącej Pani Danuty Płotkamieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy florysty.

Podczas zajęć poznawali rodzaje kwiatów, ich wiązanie oraz zasady układania kompozycji. Dziewczyny dowiedziały się, że różnorodność roślin, ich barwa, struktura oraz właściwości, a także wykorzystanie takich materiałów jak np. kawałki kory, siatki, folimają wpływ na końcowy efekt pracy florysty. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że praca ta mimo, iż wymaga dużo cierpliwości i wytrwałości oraz ogromnej wiedzy osoby wykonującej ten zawód jest bardzo ciekawa i pełna pasji.

Zorganizowane zajęcia miały na celu zainspirowanie i pobudzanie kreatywności oraz twórczości w uczestnikach, cech niezwykle ważnych oraz potrzebnych także w zawodzie kucharza i sprzedawcy.

Ciekawostką dla kucharzy oprócz robienia bukietów, stroików,czy zdobienia różnego rodzaju kompozycji doniczkowych było dekorowanie żywności świeżymi kwiatamitak jak w przypadku tortu wykonanego na I Komunię Świętą.

Zdobyta wiedza i umiejętności na pewno przyczynią się do zgłębiania i poszukiwania innych, równie alternatywnych form rozwoju zawodowego.

 

Autor tekstu i zdjęć: Bożena Stadnik – wychowawca w 11-20 HP w Bytowie

 

Zdjęcia nr 1, 2: Dziewczyny podczas zajęć

 

 

Zdjęcia nr 3: Tort ozdobiony żywymi kwiatami

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron