Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Warsztaty fotograficzne "Bezpiecznie w obietywie" - Białystok

Uczestnicy z Hufca Pracy w Białymstoku 09.06.2020r. zakończyli warsztaty fotograficzne w ramach projektu „Bezpiecznie w obiektywie”, realizowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

Zajęcia skierowane były do poczatkujących fotografów, którzy chcieliby w świadomy i przewidywalny sposób używać swoich aparatów fotograficznych przy zachowaniu obowiązujących przepisów (w tym BHP, ochrony wizerunku itp.).

Tematyka zajęć obejmowała m.in. poznanie budowy aparatu fotograficznego oraz zastosowanie jego szerokiej gamy funkcji, podstawy programu Adobe Photoshop, a także przybliżenie pojęć: głębi, światła i ekspozycji, itp.

Oprócz zajęć teoretycznych, uczestnicy brali udział w sesjach zdjęciowych w atelier, w parku białostockim oraz centrum miasta, gdzie z pomocą fachowca i zdobytej wiedzy mogli się sprawdzić jako fotografowie, ale też modele.

Następnym etapem realizacji projektu będzie kontynuacja pracy nad przewodnikiem na temat bezpiecznego „selfi” oraz akcja plenerowa pod hasłem „Naturalnie że Białystok”, promująca piękne miejsca naszego miasta. 

Uczestnicy hufca po ukończeniu warsztatów zrozumieli, jak w pełni wykorzystać nabyte umiejętności, aby fotografowanie stało się bezpieczne i przyjemne. Swoją wiedzę zdobytą w ramach projektu będą upowszechniać w środowisku rówieśniczym.

Warsztaty były realizowane przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego.

 

Autor: Katarzyna Kruszewska – opiekun grupy

Zdjęcia: Dorota Engman – opiekun grupy

 

Na zdjęciach uczestnicy Hufca Pracy w Białymstoku w trakcie warsztatów fotograficznych wraz prowadzącym - Robertem Krukiem

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron