Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Warsztaty gotowości

Wybuch pożaru, wypadek drogowy, długotrwały brak prądu i wody – to sytuacje, których nie można przewidzieć. Ale można być na nie gotowym!

Jak zachować zimną krew i nie wpaść w panikę? Co zrobić, aby zadbać o siebie i bliskich w obliczu zagrożenia? Jak udzielić pierwszej pomocy i skutecznie wezwać pomoc? Tego uczyła się młodzież OHP z Warmii i Mazur podczas Warsztatów Gotowości poprowadzonych przez zespół ekspertów z fundacjigotowi.org.

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Mrągowie drużyny uczestników z Giżycka, Mrągowa Olsztyna, Pisza i Ełku oraz gościnnie młodzież z Kolna (Podlaska WK OHP) uczyły się tworzyć plan ewakuacyjny, przygotowywać zapasy żywności, korzystania z mapy, ćwiczyły pakowanie plecaka awaryjnego, obsługi gaśnic oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, budując przy tym odporność na stres i pewność siebie. Wszystko po to, by z odwagą reagować na zagrożenia oraz sytuacje awaryjne, występujące w codziennym życiu spowodowane przez katastrofy naturalne, ekstremalne zjawiska pogodowe, wypadki komunikacyjne, bądź społeczne sytuacje kryzysowe.

Podczas warsztatów największą aktywnością i umiejętnościami wyróżniło się troje młodych ludzi – Krystian, Ola i Adam, którzy zostali docenieni nagrodami ufundowanymi przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Ponadto liderzy poszczególnych zespołów otrzymali survivalowe upominki od fundacjigotowi.org.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

 

Autor tekstu: Katarzyna Milczarek – Kierownik Zespołu ds. rozwoju zawodowego, programów europejskich i międzynarodowych

 

Autor zdjęć: Anna Kubach – Hufiec Pracy w Giżycku, Paweł Krasowski – Urząd Miasta w Mrągowie

 

Zdjęcie nr 1-4_Warsztaty Gotowości

 

 

 

 

Zdjęcie nr 5_Wojewódzki Komendant OHP Dariusz Rudnik

 

Zdjęcie nr 6-7_Blok tematyczny

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron