Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Warsztaty krawieckie w Wasilkowie

Warsztaty krawieckie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie w ostatnich czasach zdominował temat, który jest teraz na ustach w pełnym znaczeniu tego słowa: szycie maseczek ochronnych!

Zgodnie z zaleceniami WHO oraz rozporządzeniem Rady Ministrów mamy obowiązek zakrywania twarzy i nosa. Maseczka na twarz to podstawowa ochrona siebie i innych, zapobiega częstemu dotykaniu twarzy, w wyniku czego na błony śluzowe przedostaje się mniej wirusów i drobnoustrojów za pośrednictwem dłoni. Ponadto nosząc maseczkę na twarzy, sygnalizujemy innym, że nie lekceważymy zagrożenia.

Warto zaznaczyć, że oprócz podstawowej funkcji ochronnej maseczka może również  pełnić funkcję ozdobną. Uczestnicy OHP realizujący naukę zawodu krawiec doskonale to rozumieją dlatego szukali nowych rozwiązań w projektowaniu tego ważnego ostatnio elementu garderoby. Pomysły odnośnie modelu i kolorystyki  pojawiały się sukcesywnie w zależności od zgłaszanych potrzeb kolegów i koleżanek. Najczęściej preferowany model to półokrągła maseczka w ciemnym kolorze, ale nie zabrakło też koloru żółtego, czy ozdobnych cekinów. W przypadku maseczek spersonalizowanych można pokusić się o nieco bardziej ekstrawagancje projekty.

Tak jak przy szyciu odzieży na zamówienie warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby klienta, można użyć kolorowych, oryginalnych materiałów, które z pewnością pozwolą się wyróżnić w tłumie. Kolorowa czy czarna, spersonalizowana czy pospolita – maseczka, najważniejsze, że potrafimy ją porządnie uszyć i zadbać o nasze bezpieczeństwo, dodając do tego odrobinę klasy i stylu.

 

Autor tekstu/zdjęć: Anna Łukaszuk – kierownik warsztatów szkoleniowych w OSiW OHP
w Wasilkowie

 

Zdjęcie nr 1: Młodzież podczas szycia maseczek

 

Zdjęcie nr 2, 3: Uszyte maseczki

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron