Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Warsztaty pielęgnacyjne dla uczestniczek 11-19 Hufca Pracy w Słupsku

W dniu 25 marca 2021 r. uczestniczki 11-19 Hufca Pracy w Słupsku wzięły udział w kilkugodzinnych warsztatach poświęconych pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Pani Aneta, nauczyciel teorii z zakresu fryzjerstwa w jednej z lokalnych placówek edukacyjnych i jednocześnie instruktor praktycznej nauki zawodu, rozpoczęła spotkanie od przedstawienia zasad, które należy znać i stosować, by we właściwy sposób pielęgnować swoje włosy. Podkreślała, że sekret zdrowych włosów tkwi nie tylko we właściwej i regularnej pielęgnacji, ale wiedzy o nich.

W oparciu o rodzaj włosów oraz typ skóry dobieramy kosmetyki do właściwej i efektywnej pielęgnacji. W wyczerpujący sposób omówiła rodzaje szamponów, masek i odżywek zwracając uwagę na skład oraz cenę. Poleciła kosmetyki odpowiadające potrzebom każdej z dziewcząt oraz dostosowane do ich możliwości finansowych.

Pani Aneta uświadomiła uczestniczkom, że sama technika mycia włosów ma dla ich kondycji i wyglądu bardzo duże znaczenie, jednak najistotniejsze w procesie pielęgnacji jest oczyszczanie skóry głowy. Sporo uwagi poświęciła na choroby skóry, do których może doprowadzić nieodpowiednia profilaktyka.

W części praktycznej warsztatów każdej z dziewcząt prawidłowo umyto skórę głowy oraz zaaplikowano wcześniej dobrane preparaty do pielęgnacji. Ponadto każda miała podcięte końcówki i ułożone według potrzeb. Część zdecydowała się na efektowne loki, pozostałe na prostowanie.

Na zakończenie zajęć dziewczęta otrzymały niewielkie upominki kosmetyczne.

W toku zajęć wszystkie cele zostały zrealizowane.

Dziewczęta dowiedziały się, że do salonu fryzjerskiego można umówić się, nie tylko na strzyżenie, czy koloryzacje, ale również na zabiegi pielęgnacyjne, których w obecnych czasach jest coraz więcej. Ponadto miały doskonałą okazję do integracji oraz utrwalenia zasad zachowania się w punktach usługowych.

Warsztaty to była duża dawka wiedzy, dzięki której uczestniczki stały się świadomymi konsumentkami.

 

Autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Piekarek – wychowawca w 11-19 HP w Słupsku

 

Zdjęcie nr 1, 2: W trakcie zabiegów pielęgnacyjnych

 

 

Zdjęcie nr 3, 4: Wręczenie upominków

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron