Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Warsztaty wizażu i kreowania wizerunku zawodowego

W dniu 19 października 2020 roku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Słupsku zorganizowało warsztaty „Wizażu i kreowania wizerunku zawodowego” dla uczestniczek 11-19 Hufca Pracy i 11-23 Hufca Pracy w Słupsku.

Warsztaty, które odbyły się w Studio Wizażu i Kosmetyki „Motyl”, poprowadziła Sylwia Zalińska, właściciel salonu, profesjonalna makijażystka.

Znajomość najnowszych trendów modowych, ale i ponadczasowego stylu, umiejętność tworzenia trafnych stylizacji i wykonywanie profesjonalnego makijażu, to tylko kilka najważniejszych cech, opisujących jej pracę.

Celem warsztatów było przekazanie wiedzy oraz umiejętności związanych z wizażem, stylizacją, kamuflowaniem wad wyglądu oraz uwypuklaniem jego zalet. Uczestniczki dowiedziały się, na czym polega praca w charakterze wizażysty, poznały jak wykonuje się makijaż w zależności od okazji i urody oraz poznały triki, które pomogą zakamuflować wady figury oraz mankamenty wyglądu, a uwydatnić zalety.

Pani Sylwia wprowadziła uczestniczki szkolenia w tajniki profesjonalnego makijażu, pokazała na czym polega profesjonalne przedłużenie rzęs oraz inne usługi związane z kosmetyką, jak również fachowy manicure i pedicure.

Warsztaty poprzedziło spotkanie z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy z CEiPM w Słupsku., które miało na celu ukierunkowanie uczestniczek na planowanie kariery zawodowej oraz zwrócenie uwagi na fakt, jak ważny jest wizerunek zawodowy w poszukiwaniu swojego miejsca na rynku pracy.

Przedsięwzięcie to przyczyni się do podejmowania przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjno-zawodowej. Poprzez udział w warsztatach młode osoby miały okazję odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy i zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie. Warsztaty te były okazją do integracji słupskich Hufców Pracy. Uczestniczki wyraziły chęć udziału w kolejnych spotkaniach. Warsztaty zakończyły się uzyskaniem certyfikatu.

 

Autor tekstu:

Julita Flakowicz – pośrednik pracy w MBP w Słupsku,

Wioletta Bohdziewicz – doradca zawodowy w MCIZ w Słupsku.

 

Autor zdjęć: Julita Flakowicz

 

Zdjęcie nr 1: Uczestniczki podczas warsztatów

 

Zdjęcie nr 2: Uczestniczki w trakcie zajęć

 

Zdjęcie nr 3: Wyjaśnianie tajników makijażu

 

Zdjęcie nr 4: Wręczenie certyfikatów


Widok zawartości stron Widok zawartości stron