Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wasilków: Ale rodzina!

"To dla nich najbardziej oczekiwany czas, Wigilia. Okazja by się spotkać, jak w wielkiej rodzinie."

"Takie warunki tworzy młodzieży stacjonarny ośrodek OHP w Wasilkowie. Młodzieży, która nie miała łatwego startu. Tu znajdują wszystko, czego potrzeba do nauki i rozwoju. Ale młodzi przede wszystkim otrzymują wielkie wsparcie drugiego człowieka i akceptację”. 

W TVP 3 pod linkiem: https://bialystok.tvp.pl/21884961/ale-rodzina warto obejrzeć materiał nakręcony z uczestnikami i kadrą Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie i link przesłać dalej.

Ważnym jest fakt, że wasilkowska placówka (jedyna tego rodzaju w województwie) z powodzeniem nieodpłatnie wspiera potrzebującą młodzież z Podlasia. Na czas nauki zawodu jest dla niej „domem i rodziną”. W związku z tym ważnym jest, by informacja o działalności Ośrodka trafiła wszędzie tam, gdzie młodzież szkolna z różnych przyczyn potrzebuje pomocy a zmiana środowiska dobrze by jej zrobiła dając dużą szansę na szybkie zdobycie zwodu i otwierając nowe możliwości do rozwoju. Ośrodek przecież zapewnia za darmo m.in. praktyki z wynagrodzeniem u lokalnych pracodawców, zakwaterowanie i wyżywienie w internacie, bogaty program edukacyjno – integracyjny, kursy zawodowe, udział w różnych programach i projektach, pomoc spcjalistwów, itp.

 

Z okazji zbliżającego się Nowego 2022 roku cała ośrodkowa społeczność w Wasilkowie przesyła najserdeczniejsze życzenia oraz zaprasza do współpracy w Nowym Roku i wspierania młodzieży!

 

Autor tekstu i zdjęcia: E. Dziemianiuk, rzecznik prasowy

 

 

Zdjęcie Nr 1: Pamiątkowe spotkanie świąteczne

 

Link do reportażu: https://bialystok.tvp.pl/21884961/ale-rodzina

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron