Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wasilków: Budujemy most przyjaźni podczas polsko – litewskiej wymiany młodzieży

Od poniedziałku w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie trwa wymiana młodzieży pt. „Dla wszystkich starczy miejsca pod wspólnym dachem nieba – most przyjaźni”.

Projekt realizowany jest w ramach Polsko - Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży i finansowany jest ze środków Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, dotacji z MEiN. Mimo zmiennej pogody podczas wymiany sporo się dzieje, a główny cel to wspólna budowa „wiaty – zwanej mostem przyjaźni, miejscem do integracji ze społecznością lokalną i międzynarodową ”. Powstanie ona na placu przy budynku Ośrodka. Bardzo ważnym celem projektu jest też wzajemna integracja w trakcie rożnych działań, przyczyniających się do popularyzowania wiedzy na temat historii i tradycji w Polsce i na Litwie!

Uczestnicy wymiany to: 20 osób, po 10 osób z każdego kraju. Polskę prezentują uczestnicy OHP z Hufca Pracy w Suwałkach, a Litwę ich rówieśnicy z Centrum Kultury w Elektronai.

Projekt będzie realizowany do 1 lipca br.. Podczas jego realizacji młodzież bierze udział w różnych aktywnościach, m.in.: uczestniczy w wyprawach edukacyjnych ukazujących różnorodność Podlasia (np. do multikulturowego Białegostoku, Świętej Wody i zabytkowego uzdrowiska Supraśla), wieczorach kultur obu państw, międzynarodowych grach i zabawach integracyjnych raz turniejach.

Na koniec wymiany, na placu przed budynkiem OSiW, z udziałem uczestników projektu, społeczności lokalnej i zaproszonych gości, odbędzie się uroczyste otwarcie wiaty z biesiadnym grillem. Podsumowaniem projektu będzie również reportaż filmowo-fotograficzny dotyczący tego przedsięwzięcia. Na koniec młodzież otrzyma pamiątkowe certyfikaty i Youthpassy.

 

Autor tekstu: E. Dziemianiuk - Zespół Edukacji i Zatrudnienia Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku

Autorzy zdjęć: E. Dziemianiuk, Mateusz Szyc - Zespół Edukazji i Zatrudnienia Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku, Joanna Żukowska - tłumacz

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron