Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wasilków: grill z Amazonkami

Młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Wasilkowa w ramach prospołecznej Wojewódzkiej inicjatywy z ramienia Rady młodzieży „My dla innych” postanowiła wesprzeć po raz kolejny seniorów.

Młodzi aktywni zorganizowali grill dla Amazonek. Spotkanie było wspaniałą okazją do integracji i międzypokoleniowej wymiany poglądów. Zostały upieczone pyszne kiełbaski, szaszłyki oraz chlebek z masłem czosnkowym.

Seniorom spodobał się pomysł i chętnie zadeklarowali swoje uczestnictwo. Przybyli na spotkanie goście zwiedzili Ośrodek. Zostały im przedstawione propozycje dalszej  współpracy, w tym m.in. panie zostały zaproszone do uczestniczenia w życiu internatu na zasadzie wolontariatu.

Dzięki grillowaniu w otoczeniu przyrody atmosfera spotkania była bardzo miła i przyjemna. Młodzież  wraz z  seniorkami rozmawiała na różne tematy. Czas spędzony w tak miłym towarzystwie minął niepostrzeżenie. Oprócz ciepłego posiłku spotkanie umiliło wspólne biesiadowanie ze śpiewem piosenek okolicznościowych i słodkim poczęstunkiem. Były też konkursy i wspólna zabawa. Podopieczni ośrodka z uwagą, czasem niedowierzaniem słuchali relacji Seniorów. Żywa lekcja historii, w której uczestniczyli, jest gwarantem, że tożsamość regionalna, poczucie przynależności do niej. Wiedza zaś o przeszłości zostanie z pewnością zachowana a może i przekazana przez młodzież innym.

Smaczne jedzenie i aktywność na powietrzu, to jest to, co wszyscy najczęściej lubią najbardziej. Wydarzenia takie jak to uświadamiają, jak ważne jest pielęgnowanie więzi międzypokoleniowych.

 

Autor tekstu i zdjęć: Barbara Czajkowska, wychowawca OSiW w Wasilkowie,

 

Zdjęcie nr 1-4: Uczestnicy w trakcie warsztatów

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron