Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wasilków: Kulinarne Zawody - Wojewódzki Konkurs Sprawny w zawodzie

Jak młodzież może sprawdzić swoje umiejętności kulinarne? Młodzi kucharze, reprezentanci 8 jednostek Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Białymstoku już znają odpowiedź na to pytanie, ponieważ 12 kwietnia 2022 r. spotkali się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, aby podzielić się dobrymi praktykami oraz wziąć udział w etapie wojewódzkim konkursu „Sprawny w zawodzie”.

„Młodzi kulinarni artyści”, bo tak ich można nazwać, wykazali się wiedzą w części teoretycznej oraz zademonstrowali umiejętności w części praktycznej, podczas której musieli przygotować dwa dania: zupę krem z pora oraz schabowy po mediolańsku z makaronem i sosem pomidorowym.

Uczestnicy konkursu wykazali się zaangażowaniem oraz kreatywnością, czego efektem były warianty zleconych potraw.

Wojewódzką mistrzynią kulinarną została Ramona Ptaszyńska z Hufca Pracy w Zambrowie, która zdobyła 109,5 punktu. Będzie reprezentowała OHP na Podlasiu w konkursie na etapie ogólnopolskim.

Agata Lisowska reprezentująca Hufiec Pracy w Augustowie wywalczyła II miejsce, uzyskując 102,25 punktu. Z kolei III miejsce zdobyła Agata Kowalska z Hufca Pracy w Białymstoku, która ukończyła współzawodnictwo z 94 punktami.

Członkami komisji byli: Dawid Siniło, szef kuchni Soodi Pierogarnia, Maciej Tomaszewski, szef kuchni Restauracji Sztuka Mięsa, a także kierownik ds. kształcenia i wychowania Ewa Kosińska.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zwyciężczynie dodatkowo puchary oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim kucharzom kadra życzymy powodzenia na dalszej drodze zawodowej!

 

Linki z wydarzenia emitowane w lokalnych mediach: https://bialystok.tvp.pl/59592363/zawod-kucharz

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/212673

 

Tekst i zdjęcia: Ewelina Czarkowska – referent ds. kształcenia i programów edukacyjnych

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron